Milletvekili Karasayar iş dünyasıyla buluştu

AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, 12 Eylül’de gerçekleşecek olan referandum öncesinde yaptığı çalışmalar kapsamında dün iş dünyasına konuk oldu. İskenderun Sanayici ve İş Adamları Derneği (İSSİAD) ve Körfez Sanayici ve İş Adamları Derneği (KİSİAD)’ı ziyaret eden Milletvekili Karasayar, iş adamlarımıza ülkemize sağladıkları katkılardan ötürü teşekkür etti.
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, referandum çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Milletvekili Karasayar, beraberinde AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, belediye meclis üyeleri ve ilçe teşkilat yöneticileri ile birlikte İSSİAD’a konuk oldu. AK Parti heyetini burada İSSİAD Başkanı Recep Atakaş ile birlikte dernek üyeleri karşıladı.
Ziyarette konuşan Milletvekili Karasayar, ülkemizin yaşanan global krizi fazla zarar görmeden atlattığını, bunda en büyük payın da hükümet ve iş adamlarının sayesinde olduğunu söyledi. Hükümet olarak istihdama yaratan, üreten ve ülke ekonomisine önemli ölçüde ekonomik katkı sağlayan iş adamlarının önünün açılması için ellerinden gelen tüm mücadeleyi verdiklerini kaydetti. Türkiye’nin diğer ülkelerden daha çok avantaja sahip olduğunu vurgulayan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, özellikle bunun iş adamlarımız için son derece önem arz ettiğini belirtti. Konuşmasında 12 Eylül’de gerçekleşecek olan referanduma da değinen Milletvekili Karasayar, referandum da evet çıkması halinde ülke insanının daha özgür olacağını, her vatandaşın haksızlığı uğradığı zaman ilgili mercilerde hakkını arayacağını ifade etti.
Ziyaretten dolayı dernek olarak son derece memnun olduklarını belirten İskenderun Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Recep Atakaş ise, iş adamları olarak ülkenin kalkınması ve insanlarımızı iş sahibi yapmak için üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirdiklerini belirtti. Türkiye’nin sanayisiyle, tarımıyla ve turizmiyle önemli zenginliklere sahip olduğunu ifade eden iş adamı Atakaş, ancak bu kaynaklarımızı özellikle de turizm potansiyelini iyi değerlendiremediğimizi, Türkiye’nin şu andaki turizm gelirlerinin daha fazla olması gerektiğini savundu. Atakaş son olarak 12 Eylül’de gerçekleşecek olan referandumun ülkemize ve insanlarımıza güzellikler getirmesini temenni etti.
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ve beraberindeki AK Parti İlçe Teşkilatı daha sonra İskenderun Körfez ve Sanayici İş Adamları Derneği’ni ziyaret ettiler. AK Parti heyetini burada da KİSİAD Başkanı Tamer Eker ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
Ziyarette konuşan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, meclisin tatile girmesiyle birlikte bölgedeki tüm sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. KİSİAD’ın ülkenin kalkınması için yoğun çaba sarf ettiğini belirten Milletvekili Karasayar yaptığı açıklamalarda İskenderun’un AK Parti hükümeti döneminde çok önemli hizmetler aldığını, bu hizmetlerinde bundan sonra devam edeceğini kaydetti.
KİSİAD Başkanı Tamer Eker ise ziyaretten dolayı memnun olduklarını belirttiği konuşmasında referanduma değindi. Referandumda ‘Evet’ diyeceklerini belirten Başkan Eker, kendilerinin de dernek olarak halkı bu konuda bilgilendirdiklerini, referandumda evet çıkması halinde vatandaşlarımızın daha özgür bir şekilde yaşamlarını sürdüreceklerini söyledi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here