CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İskenderun ziyaretinde CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar’ın gayreti çok büyük..

1 Eylül’de Antakya mitingi için Hatay’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hatay’dan mutlu ayrıldığını belirten CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, şehir merkezindeki esnaf ve sivil toplum kuruluşları ziyaretlerini sürdürüyor.Bravo Aziz Yazar’a
1 Eylül’de Antakya mitinginin ardından İskenderun’da kusursuz bir organizasyon tertip ederek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu İskenderunlularla buluşturan CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, referandum çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu Yelken Kulübü’nde ağırlayan Milletvekili Yazar, Kılıçdaroğlu’nun İskenderun ziyaretinin çok verimli geçtiğine dikkat çekerek, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Antakya mitingi sonrasında İskenderun’a davet ettik. Kendilerinin İskenderun’a gelmesi, şehrimizi ne kadar çok önemsediğinin en büyük göstergesidir. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’yla sohbetimizde Hatay’daki referandum çalışmalarına ilişkin bilgiler verdik. Kendisi de İskenderun’dan memnun ayrıldı” diye konuştu.
Açıklamasının devamında esnafın içinde bulunduğu sıkıntılara da mercek tutan Yazar, “Sabahtan beri esnafımızı geziyoruz, memnun olan tek bir esnafımız dahi yok. Çünkü vergiler ve sosyal güvenlik primleri çok yüksek. Esnafın kazancı vergiye yetmiyor. Hatta Bağ-Kur prim borçlarını ödeyemediği için sağlıktan yararlanamayan vatandaşlarımız da çok. Hükümetin bir an önce bu konular üzerinde halkımıza kolaylıklar getirmesi lazım” şeklinde görüş ortaya koydu. Milletvekili Yazar, gün içerisinde Ulucami Caddesi, Hacı Bektaşi Veli Derneği, Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, İGEV, AKAD ve sahil bandındaki esnafı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Yazar’a, CHP İlçe Başkanı Zeki Çıkan, belediye meclis üyeleri ve partililer eşlik etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven − three =