[poll id=”3″]
iskenderunhaber.com 12 Eylül’de yapılacak Anayasa değişikliği referandumu öncesinde, okurlarına soruyor: Evet mi, hayır mı?

Ankete siz de katılın, referanduma kadar değişen sonuçları gün gün takip edin. Referandum hakkındaki yorumlarınızıda sayfanın altına yapabilirsiniz.

(Aynı ip, bilgisayar üzerinden 1 defa oy kullanılabilir.)

55 Yorumlar

 1. bu bir dayatma anayasasıdır demokrasiden bahsediyorsanız tüm partilerin iradelerinin yer aldığı bir anayasayı halka soracaksınız sadece kendi iradenizin yer aldığı bir anayasayı değil.. sayın başbakan herşeyi çok güzel kullanıyor hayırcılara darbeci diyor taraf olmayan bertaraf olur diyor eğer 12 eylül ile hesaplaşma anayasası ise bu 12 eylülün ürünü olan 3 maddeyi( seçim barajı, dokunulmazlıklar ve yök) neden değiştirme gereği duymuyor.. uyan ey halkım cemaatlerin heryerde kadrolaştığı bugünde padişah yetkisi isteyenlere dur diyelim oyumuzu hayırdan yana kullanarak geleceğimiz için bişeler yapalım…

 2. arkadaslar oyle maddeler varki taslarla istedıklerı gıbı oynucaklar yoksa anayasamız degısmelı am boyle deil yargını gucu kısıtlanırsa bu ulkede hepimiz vekil yada vekıl tanıdıgı olalım ozaman …bu bır chp mhp akp kavgası deil bu bızım ve cocuklarımızın aılemızın gelecegı ben cok ii arastırdım sızde arastırın ve HAYIR diyorum ulkemı ailemı ve kendimi sevdigim icin

 3. ne evet in de ne hayır ın da demokrasi ye hizmet edeceğine inanmıyorum.neden boykot diye bir seçenek yok bu ankette.sizi şiddetle kınıyorum

 4. Dinsizin olmaz iyi bil kimseye vefası, Kur’an’a uymayanın kabul olmaz duası .
  M. Akif ERSOY (Necip Fazıl KISAKÜREK’in notlarından)

 5. YETMEZ AMA EVET!
  AB paketin içeriğini olumlu bulup desteğini açıklarken PKK gerek yol kesip gerekse bildiri dağıtarak hayır denilmesini istiyor ayrım bu kadar net ve özet..
  sizce hangi sonuç ülke lehine?

 6. Ben ne CHP Yanlısıyım nede MHP yanlısıyım Burda bir gerçek var.Anayasa paketini hazırlarken Başbakan kendi kumaylarıyla oturum altyapısını oluşturmuş ve hiç bir Parti Mensubuyla görüşmeden, Hiç bir Sivil Toplum Mensubuyla görüşmeden, Hiç bir Sandika Başkanıyla görüşmeden kendi doğrultusunda hazırlatığından dolayı ben mecburen Hayır diyorum.Halbuki Başbakan bir uzlaşma yoluyla bu Anayasayı göndeme getirseydi tabikii hepimiz evet derdik.Onun i.in Hayır diyeceğim.Yinede Memleket için hangisi hayırlı ise o olsun.

 7. Adamlarin istedigi buydu zaten bizi bize düsürmek,12 Eylül dönemini yasadim gene ayni senaryo vardi bizi bize düsman etmek simdi degisen birsey yok bizi evetciler ve hayircilar olarak ikiye bölmek.sahsen yeni anayasanin getirecegini vaat ettigi maddeleri okudum birkac göz boyamacanin disinda hicbirsey yok.Cocuk istismarini engellemek veya Engelli vatandaslara yeni imkanlar sunmak icin böyle referandumlara gerek yoktur bunlar zaten hükümetlerin asil görevleridir.akp hükümetinin yapmak istedigi cok acik kendilerini kurtaracak yasalar getirmek,böyle yalana tabiki H A Y I R.
  Not: Zaten yurtdisinda oldugumdan oy kullanamiyacagim ama bu benim fikirlerimi genede degistirmez.Ülkemin gelecegi icin sizleri H A Y I R oyu kullanmaya davet ediyorum.Secim sizin sonuclarina saygi duyarim genede HAYIR li Bayramlar dilerim. ;O)

 8. ya sırf bu anayasa paketini akp sundu diye hayır diyenleri anlamıyorum diğer parfiler tabii ki karşı çıkacak onlar muhalefet ama biz halk olarak çektğimiz acıları unutmamalıyız ….sonuna kadr EVET bu arada atatürkçü olmak ayrıca din karşıtı olmak mı?atatürkü kullanmamalısınız !!biliyorsunuz ki şuanki anayasa bi darbe anayasası darbe anayasasından hayırmı gelirki ….

 9. Dilek ve Kemal arkadaşlarım bu kadar olaya dar pencereden bakmayın lütfen bu bir anayasa ve bazı maddeleri şuanki durumu ile hayatımıza cevap vermiyor değişmesi isteniyor bunun altında başka sebep aramak ayıptır bu referandum aslında hayatmızın bir parçası olmalı ve kendi yasamızı kendimiz yapmalıyız işine gelir gelmez ama şu anda YAŞ kararlarının bile yargıya açılması EVET demek için yeterli olmalı tabiki faşist ve özgürlük düşmanı değilseniz……….

 10. anayasa kabul edilince bize yani halka ne getirecek.neler değişecek hayatımızda.alım gücümüz mü artacak toprak bütünlüğümüz mü korunacak ?.bunları başka bir parti yapsa acaba EVETciler ne derdi.lütfen bunu bir sorgulayın.

 11. ben de tüm evet diyen arkdaşlarıma sesleniyorum peki siz neye dayanarak evet diyorsunuz….ben okudum anayasayı orda yazanların hepsi atatürkün ilke ve inkılaplarında ve T.C anayasında zaten yer alıyor….amaç ne onu anlamadık…durup dururken anayasa değişikliği nerden çıktı….?kadınlarımız,şehitlerimiz ve yakınları,engellilerimiz vs.vs. bir sürü şey yazılmış….zaten bunların hepsi bizim anayasımızda var…..akıllı olalım….ve T.C NİN satılmasınıa asla izin vermeyelim….

 12. su kendısını laık goren kendısını ataturkun pesınden gıdıyormus gıbı goren ınsanlarımız nedense hep ınternette sanal ortamlarda kendılerını gosterıyorlar. surada hayırrrrr yazanların %90ı ne degıstıgını nelere oy verecegını okumamıstır.. bırakın facebookta orda burda vatan mıllet kurtarmayı gerceklere bakın gecmıse takılıp kalmayın…..

 13. Ey İskenderun Halkı insanlar layık oldukları şekilde yönetilirler,kimse kimseyi etkilemek için uğraşmasın zira anlatılanlar ne kadar doğruda olsa karşındaki ancak zekası kadar ve anlamak istediği kadar anlar.Belediye içinde söyledik anlamadılar şimdi herkes şikayetçi,Mete Aslanda Hayırcıymış kendisine yapılanı aynısını şimdi kendi yapıyor insanları anlamak zor….Benim kararım E V E T çünki bu referandum seçim değil bu anayasa değişmeli diyorum.Keşke önceki iktidarlarda yapabilseydi.HAYIR demek için insanın özgürlük düşmanı olması gerekir ya da kendine kasdeden inatçı bunu AKP ile ilgisi yok mazallah CHP iktidar olsa bu yasalar için sevinir tekrar değiştirirmi sanıyosunuz.

 14. biz sülalece evet diyecez nedeni yok inandk birkere sevdik erdoğanı ayleden biri sanki iyisiyle kötüsüyle arkasındayız başbakanımızın allah yolunu açık etsin

 15. ANAYASA GİBİ ÇOK ÖNEMLİ BİR KONULARDA OLDU BİTTİYE GETİRİPTE BELİRLİ BİR ZÜMRE AĞIRLIĞI ORTAYA ÇIKACAKSA,TABİKİ EKSİK BİR ANAYASA DİYEBİLİRİZ TEK TEK OYLAMA YAPILMASI GEREKİYORDU,İNSANLARIN KAFASINI KARIŞTIRMANIN BİR ANLAMIDA YOK KAÇINIZ BU ANAYASANIN İÇERİĞİNİ BİLİYORSUNUZ YOKSA OY VERDİM GİTDİ DEMEK İÇİNMİ SANDIĞA GİDECEKSİNİZ,HEPİMİZİN DERSİMİZİ İYİ CALIŞMAMIZ GEREKİYOR

 16. sevgili ayşe acet,burada sağı ya da solu değil,anayasa değişikliğini kimin hazırladığını değil,bambaşka birşeyi tartışıyoruz.hukuk yürütme nin emrine girmelimi girmemelimi ,tartışılan ve cevabı bulunması gereken soru bu?gelin bir beyin cimnastiği yapalım,yürütme tarafından atanan yargı üyelerinin bağımsız karar verebilme yetileri ne olacaktır.yürütmede bulunan(sağ ya da sol farketmez) kişilerin yakınlarına ;ne kadar ağır fiilerden dolayı yargılanırlarsa yargılansınlar nasıl bir ceza vermeye muktedir olacaklardır.eğer akp hükümeti,üye sayısı aynı kalsın ama mevcut üyelereden bazılarını meclis ve c.başkanıda atayabilsin deseydi,bir nebzede olsa samimiyet testinden geçmiş olacaktı ve biz bugün referandum sürecine girmemiş olacaktık…ancak üye sayısının bu denli arttırılması kafalarda soru işareti,sizlerinde bu yalanları farketmenizi diliyorum,zira yaşlılara,dul bayanlara,şehit ve gazi yakınlarına yardımın anayasal güvenceye alınacağını söylemeleri külliyen yalan çünkü şu anda böyle bir düzenleme zaten var,siz hiç duydunuzmu şehit yakınına yapılan ayrımcılıktan herhangi bir vatandaşımızın şikayet ettiğini,ben duymadım zira ihtimal bile vermiyorum…herşey bir yana da sayın acet sizin kafanızda hiç soru işareti oluşmuyormu bu kadar acil olan anaysa değişikliği için neden bu kadar sene bekledi bu hükümet,bence bu soruya cevap bulduğumuzda herşey ortaya çıkacaktır.son bir şey daha %47 nin gücünü kullanan hükümet %53 ü görmezden gelmektedir….saygılar sunuyorum…

 17. KENDİNİ BİLMEZLERİN İNADINA EEEEEEVVVVVVVVVVEEEEEEETTTTTTTTTTTTTT ANLAMADIYSANIZ TEKRAR YAZIYIM EVEEEEEEEEEEEEEEEEETTTTTTTTTTTTT

 18. iskenderun’u bilenler,iskenderunlu olanlar,burdan hayır oyu çıkacağını zaten biliyor..bu yüzden burada propaganda için kendini zorlmasın bazı arkadaşlar..iskenderun halkı akp’ye oyuncak olmaz..bir de “inadına evet” diyorlar ya..çok gülüyorum..inadına hareket eden adam,mantıksız ve bilinçsiz karar alan adamdır..böyle insanların sahip çıktığı bir değişiklik tabi ki zararlıdır!kısacası İskenderun halkı kendilerini ayrımcılığa tabi tutanlara,yalan-dolanla sinsice ülkenin kuyusunu kazmak isteyenlere HAYIR diyecektir..hiç süpheniz olmasın..

 19. YALANA BAK,,,ÇOCUK İSTİSMARININ ÖNÜNE GECİLECEKMİŞ….
  sapık hüseyin üzmez için ÇOCUK TACİZ EDİLDİĞİNDE PSİKOLOJİSİ BOZULMAMIŞSA HÜKÜM GİYMEZ YASASINI KİM ÇIKARDI…
  BÖYLE BİR ADİLİK OLUR MU ??

  Adaleti Kaldıran Partiye HAYIRRRRRRRRR

 20. ülkem için doğru kararı vermek bireysel olarak kendi içimizde başlar, ülke menfati için halkımın huzuru için, işcimim emekçinin alın teri için ve bil hassa Allah rızası için HAYIR diyorum,Çünkü atalarımın emanetine ben böyle sahıp cıkıyorum.tüm HAYIR sever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun

  VAR OL TÜRKİYE

 21. etnik ayrımı yapan sen kürtsün sen alevisin diyen şehit olan askere kendi hatası diyen hiçbir zaman hiçbir sözüne inanmadığım akplilerin başbakanına HAYIR diyeceğim.

 22. hiçkimsenin kendini kurtarması için evet demem sonuna kadar hayır Biz bu üLkenin HAYIR’Lı evLatLarıyız

 23. ah şu CHP zıhnıyetı varya bunlar olduğu sürece türkiye iflah olurmu ya v EVET

 24. VAtanını mılletını seven hangı vatandas o maddelerı okuduktan sonra evet dıyebılıyorsa onun kanından supe ederım.ewet dıyecek olan arkadaslar o maddelerın gelecekte getırecegını dusunen yok.maddelerı ıyı okuyun ”hayır” demem ıcın tek bı sebep bıle yeter zaten yargı ellerıne gececek ve ıstedıklerı zaman boyle bı halk oylaması yapmadan yenı bır anayasa getırme yada degıstırme hakkına sahıp olacaklar.bazı kısıler bunu chp yapsaydı chplıler kabul ederlerdı dıolar.bunun partıyle bı alakası yokk ve bende zamanın oyumu akp vermıstım.ve eskı anayasamızda bı madde var en az 10 yıl avukatlık yapmıs olan kısıler yargıda yer alıcaktı.ama suan serbest avukatlık yapmıs olanlarda olacak bu ne demek bı dusunun ıstedıgı kısıye en ust kademeye getırebılıcek ustelık sana sormadan.EWET YENI ANAYASAYA IHTICAMIZ VAR AMA KISILER VE CIKARLARLA BAGLANTISI OLANMACAK BI ANAYASAYA YANI BU YAPACAKLARINA DEGIL..”HAYIR!!”

 25. maşallah herkes 12 eylülü yaşamış gibi konusuyor. herkes tutturmuş bir muhalif gibi davranıyorsunuz biri yazmış iskenderun kaybetmeye mahkumsun diye sen uyurken hatayda ACEMCiLER vardı güzel arkadaşım sen daha bebeyken onlar iskenderun için uğraşıyorlardı bunlar olmasaydı iskenderunda kan gövdeyi götürürdü.. hala kürdüyle,alevisiyle,çerkeziyle,yahudusiyle,ermenisiyle v.s v.s hepsi kardeşçe yaşıyorsa bu iskenderunlular sayesinde yaşıyor. lütfen EZBERE konuşmayın.

 26. Aferin Iskenderun sen bu yolda gitmeye devam et. Sirf muhalefetlik icin muhalefet yapmaya devam et.
  Neyse bu anketin sevindirici tarafi gelecek belediye secimlerinde eger Ak Parti yerinde bir adayla halkimizin önüne gelirse ilk defa hükümetle ortak calisabilecek, secimleri kazanmasi kesin gibi görünüyor nede olsa hayir cephesi 5 partili %66 oranlari var evet cephesi %34 demekki bu insanlar bunlarin inadina belediye secimlerinde Ak Partiye gidecek. Neyse referandumda kaybetmis gibi görünüyoruz ama inshAllah belediye secimlerinde alacagiz.

 27. akp genclik kollarının hazırlayıp dağıttığı ”referandum nedir?” konulu yazıya dayanarak hayır diyeceğim. referandumun her maddesini okudum. 12 eylül darbecilerinin yargılama yolunu açmak imkansız olduğu halde sadece halkın gözünü boyamak için iliştirilmiş maddeler var. kalanı kendilerini yüce divandan kurtarma belgesidir. asker kaçaklarını bile yurtdışına kaçıracaklar. türk halkını türk ordusu ve yargısından soğutuyorlar.. bu bilinçli bi politika değilse bile (öyle olmasını umut ediyorum) fazlasıyla işe yarıyor.. ömrüm yettiğince akepe ye karşı vatanımı savunacağım.

 28. iskenderun halki tabiiki hayir diyecekler biz hep kaybetmeye mahkumuz kaybadenkholik olmasuz 12 eylulu dun gibi hatirliyorum

 29. 12 Eylül referandumunda “tam ve eksiksiz demokrasi” için “evet”.

  Türkiye’nin karanlık senaryolara çekilmemesi, darbelerin yaşanmaması ve bunlara kimsenin yeltenmemesi, halkın huzur ve refah içinde yaşaması için referandumda “evet”…

  Muhalefetin durumu “ben iktidar değilsem batsın bu dünya” siyasetinden başka bir şey değildir. Muhalefet partilerinin üst yönetimi ile, partilerine gönül vermiş olan vatandaşlarımız arasında da “Anayasa değişikliği konusunda” ciddi görüş ayrılıkları mevcut. Üst yönetim “hayır demenin” haklı sebebini izah edemiyor, zira hayır demenin doğru olduğuna kendileri de inanmıyorlar. Sadece yanlış muhalefet anlayışlarının gereğini yapıyorlar. Bunu yaparlarken, Aziz Milletimiz engin sağduyusunu göz ardı ediyorlar. Unutulmamalıdır ki, Bu Millet engin sağduyusuyla her zaman doğru tercihlerde bulunmuştur.
  Hiç şüphe etmiyoruz ki Milletimiz bu özelliğini 12 Eylül referandumunda da hayata geçirecek ve “evet” diyecektir.

 30. Batılaşma Uğruna Köleleştirildik… AB uğruna Satılmadık Hiç ßirşey kalmadı…
  güçler ayrılığı dedik Yasama Ve Yürütme Hükümet Tarafından Yönetiliyor Şimdi ßirde Hem Askeri Hemde Yargıyı ele almaya Çalışılıyor. “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” Demiş Ulu Önderimiz!!
  Peki Hangi Egemenlik Hani Ulusal Bağımsız Devlet ??? Kapitalistler Sarmış 4 bir yanımızı Sömürlüle Sömrüle Nefes alamicak durumdayız Şimdikilere Cazip Gelen EVET çiler 5 , 10 yıl sonra çekecekler Cefalarını Tıpkı 80 cuntasında EVET diyenler gibi O yüzden Ben kişisel Hür irademle Ve Özür Fikirlerimle Sonuna Kadar HAYIRRRRRRRRR!!!!!

 31. siz ne için evet veya hayır dediğinizi biliyormusunuzda evettttttttttt hayırrrrrrrrr diyorsunuz referandum ne demek önce ona bakın saon hayır dersiniz bence bir konuyu tam bilmeden onun hakkında yorum yazmayın

 32. NE EVET NE HAYIR SANDIĞA GİTMİYORUZ BOYKOT EDİYORUZ DÖRTYOL VE İNEGÖLDEKİ LİNÇ POLİTİKALARINA KÜRT HALKINA İNKAR VE İMHA POLİTİKASINA KARŞI BOYKOT EDİYORUZ

 33. Ben de oyumun rengini HAYIR olarak belirledim! Neden mi? Nedeni çok basit farkındaysanız ülkemizde son yıllar da vatan elden gidiyor diye bir söyleşi başladı gerçekten de ülkemiz çok farklı bir alanda ilerliyor. Nerede olduğunu eminim başımızda ki insanlar bile çözemiyorlar bir bakıyoruz ki yıllardan 2002 akp kuruluyor ve seçim çalışmalarına başlıyor ve ilk söylediği DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRACAĞIM. Yıl 2010 Anayasamızda değişikliğe gidiyorlar içeriğini okuduğumuzda 8 yıldır hasret kaldğımız bu dokunulmazlık zırhı hala kaldırılmıyor. Çünkü onlarda biliyorlar yüce divandan korkmuyoruz deseler bile malesef korkularından dolayı kaldıramıyorlar ben akp’yi sevmeyen bir insan olarak dokunulmazlığı kaldırsaydı refarandum da oyumu EVET verirdim ama bu anayasa değişikliği tamamen düzmece çok kısa bir sürede Anayasa maddelerinde değişikliğe gidilip daha sonra da 12 Eylül darbecileri yargılanacak yaygarasında oy toplama bahanesiyle Türkiyemin önünü daha çok kapatmaya çalışıyorlar. Bundan sonra akp’nin yapacağı hayırlı birşey de olsa oyumu kesinlikle HAYIR verecem. Her yaptıkları ve yapacaklarının altında kendi menfaatleri ön planda olan bir partiyi konuşuyoruz. Burada EVET oyu verecek saygı değer insanlar şunu unutmayın ki Türkiye için Evet denildiği için yada akp sevdalısı olduğunuz için böylesi bir düzmeceye alet olursanız ileride çok büyük bir pişmanlık yaşayacağınız kesin. Bu maddeleri çok iyi okuyup eksik olanları göz önüne alınız. Şahsen destek verdiğim parti dahi böylesi bir anayasa değişikliğine gitse şerefim üstüne yemin ederim oyumu yine HAYIR veririm. akp hükümetinin yapacağı anayasa değişikliğinin HAYIR’lara vesile olmasını diliyor saygılar sunuyorum.

 34. Belirli zümrenin geleceğini, sağlama almak maksadıyla, anayasa düzenlemek doğru değildir,belirli kesimin ağırlığını fazlalaştırıp,hakimleride etkiliyebilecek duruma gelecekse,bir eksiklik var demektir ve buda doğru olmaz.hem anayasa maddelein bu denli önemi varken tek tek oylama yapılması gerekieken,sakıncalı görülen maddelerinde içinde yer alması,insanların terciğinde zorluyacaktır.Eksik sayılabilecek bilinçsiz oy vermeninde kimseye faydası olmayacaktır.örtülü davranmamak gerekiyordu.

 35. bunun receple sağla solla alakası yok. anayasa toplum düzeninin en temel taşıdır. evimizde rahat uyuyabiliyorsak bu kanuna polise yasalara olan güvenden kaynaklanır aksi takdirde kaos ortamı olurdu. anayasa gibi temel bi taşı değiştirmek için bir taslak hazırlanıyor ve bu taslağı hazırlayan hükümet tek partiden oluşuyor ve oy yüzdesi olarak sadece %47. macaristanda 96 yılında %65 lik bi koalisyonun “oy oranımız yetersiz. kalan %35in hakkına gasp edemeyiz ” diyerek anayasa hazırlamak için o kalan %35 le uzun süreli pazarlıklara oturduğunu biliyoır musunuz? macaristan ne nüfus olarak ne ekonomi olarak ne güç olarak türkiyenin yanından geçebilecek bi ülke değil ama adamlar buöyle bi anlayışa sahip ve bizim gibi sürünmüyorlar. makul ve mantıklı olun. %47NİN HAZIRLADIĞI BİR ANAYASAYA HAYIR

 36. sonuna kadar hayırr.evet diyeceklerinde lütfen neye evet diyeceklerini;yeni anayasanın ne olacağını okuyun bilinçli oy kullanın lütfen

 37. kısa ve öz olarak şunu diyorum bu anayasa yı hayatımda onun kadar kaypak birini daha görmedigim yalandaroğlu bile sunsaydı inanın EVET diyecektim.

 38. Anayasa paketindeki demokratikleşmeye yönelik maddeler birer yem.İktidarın esas amacı Anayasa mahkemesi ve yargıyı ele geçirmek.Bu paket evet alırsa, şimdi iyileşti olarak gördüğümüz maddelerin çok daha ağırları gelebilir ve bu sefer bunları engelleyecek bir Anayasa mahkemeside olmayacak.
  Oyuna gelmemek lazım

 39. anayasa yapılmasına kımse karsı değil RTE demokrasiden bahsediyor madem demokrasının savunucuları onlar otursun herkezle beraber bi ana yasa yapsın 12 eylul yasası darbe yasası idi buda dayatma yasası madem demokrası diosun madde madde yapta referandumu görum ben seni ozaman demokratik bi adammsın derım sana ama iş onunlada bıtmıyo tabı ya sattıkların ne olcak bosbakan RTE seni bitirmek için ne gerekiyorsa yapar bunu bir vatan,namus borcu olarak görür sonuna kadar gayret eder elimden geleni yaparım sana sonuna kadar hayırHAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

 40. BUNLARIN NE YİNE EVT DİYECEM MELEKETİM SATILDI YA YARIN İSRAİLER FİLİSTİN GİBİ BAŞIMIZA ÇÖKMESE HAYIR HAYIR HAYIR

 41. inönü yasasına da erdoğan yasasına da hayır.biri askeri biri sivil darbe.boykot var.oyumu ne evete ne de hayıra haram etmem.bu evet diyenlerden biri bana bu yeni yasanın bize ne getirisi olacağını anlatabilirmi.resmen kendi saltanatlarını kuracaklar.tüm kurumları adli askeri dahil emirleri altına alacaklar.bu fırsat kaçmaz diyen zihniyet hangi fırsattan bahsediyor acaba.

 42. BİR DÖNEM VAR Kİ; BU ÜLKEDE VATAN SEVMEK İHANET SAYILDI. BİR DÖNEM VAR Kİ BU ÜLKEDE TÜM VATANSEVERLER İHANETLE SUÇLANDI. BUGÜN İSE SEYR EYLİYORUZ VATANA İHANET EDENLERİN ADAM SAYILDIĞINI VE MECLİSTE NASILDA AĞARLANDIĞINI. İĞRENEREK SÖYLÜYORUM Kİ İMRALIDA İHANETİN BAŞ KÖPEĞİ KOYNUNA KARI BİLE TALEP EDER OLMUŞ BENİM ÜLKEMDE.İŞTE BUNUN İÇİN SONUNA KADAR HAAAAAAAAYYYYYIIIIIIRRRRRRRRRRRRR…

 43. uyanın mıllet aklınızı başınıza devşirinneye hayır diyorsunuz sebeb gosterin acıklayın bende hayır dıyeyım ama bu fırsat bı daha gecmez maddelerı okudunuzmu degısıklıkler neler gordunuzmu yok ama hayır demesı kolay belkı ondan neyse umarım ıs ısten gecmıs olmaz.. ataturk olsaydı da gorseydı bu halı

 44. bu anayasa değişikliği tam bir aldatmaca,darbeciler asla yargılanamayacak,bunu akp’de biliyor.1-2 boyalı maddeyle milletin gözünü boyuyorlar,anayasa değişikliği kabul edilirse ülke için bir felaket olur.özellikle devlet memurları için.akepe açık memur düşmanıdır.bu değişikliğin perde arkasındaki büyük tehlikeyi görmek gerekir.akp zaten 12 eylülün ürünüdür.niye kendi aslına karşı çıksın ki? sonuna kadar hayır…………

 45. Çocukluğum İskenderun’da geçti.Sağ sol davalarından insanların çektikleri sıkıntılara bizzat şahid olmuştum.Bu yüzden bu anketin sonucuna inanamadım. Bu şehir bu tarihi fırsatı değerlendirmeli.Eminim ki aynı anayasayı sol bir hükümet hazırlasaydı oyunuz evet olacaktı.İnadına değil Doğru olduğuna inandığımız için kesinlikle EVET demeliyiz…

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here