İskenderun Belediye meclisinin yeni dönem çalışmaları başladı. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek başkanlığındaki oturumda gündemdeki 8 madde görüşülürken, şehitlerimizin isminin yaşatılması için önerge verildi.
Duyarlı teklif
İskenderun Belediye Meclisi yaz sezonunun ardından start aldı. Daha önceki oturumlara göre sakin geçen mecliste 8 madde görüşüldü ve ilgili komisyonlara havale edildi. Mecliste vatanı uğruna şehit olan Astsubay Üstçavuş Bekir Çelik ve Uzman Çavuş Kürşat Can’ın ismini ölümsüzleştirmek adına Modern Evler Mahallesi 289 ve 295 sokaklara şehitlerimizin isminin verilmesi için önerge verildi.
İskenderun Belediye Meclisinin Eylül ayı ilk oturumu Belediye Başkanı Yusuf Civelek başkanlığında gerçekleştirildi.
Meclis toplantısında gündemde bulunan 8 madde ele alındı. Buna göre Kent konseyi raporunun görüşülmesi ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğü teklifi oy birliğiyle kabul edilerek komisyona havale edilirken, 2 adet mühendis kadrosunun derecelerinin düşürülmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 3 maddesi olan güvenlik elemanı çalıştırılması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi oy birliğiyle bütçe komisyonuna, belediye meclisinin 06.07.2010 ve 59 sayılı meclis kararına karşı yapılan itirazın meclisçe görüşülmesi ile ilgili Su İşleri Müdürlüğü teklifi ve belediye meclisinin 06.07.2010 ve 58 sayılı kararına karşı yapılan itirazın belediye meclisince görüşülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifinin oy çokluğuyla reddine, Aşkarbeyli mıntıkası 795/8 ada 12 nolu parsel üzerindeki trafo alanının 795/20 ada 1 nolu parsel bitişiğine taşınması ile ilgili İmar Müdürlüğü teklifi ve yine Aşkarbeyli mıntıkası 4513 nolu parselin bir kısmının ağaçlandırılacak alandan askeri alana dönüştürülmesi ile ilgili İmar Müdürlüğü teklifi oy birliğiyle komisyona, gündemin son maddesi olan imar planında askeri alan olan Akçay mıntıkası 282 nolu parselin bir kısmının konut, temel eğitim ve park alanına dönüştürülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi.
Yapılan görüşmelerin ardından meclis, 06.09.2010 pazartesi günü toplanmak üzere kapandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 3 =