İDÇ Spor: 2 – Y.Malatyaspor: 0

Kentimizi 2.lig de temsil eden İskenderun Demirçelikspor Pazar günü İskenderun 5 Temmuz Stadı’nda grubun güçlü takımlarından Y.Malatyaspor ile karşı karşıya geldi.
Sezon öncesi kadrosunu revizyondan geçiren İskenderun Demirçelikspor, iyi bir kamp çalışmasıyla da sezona iyi bir başlangıç yapmak için Y.Malatyaspor karşılaşmasına çıktı.
Maç öncesi her iki kulübün taraftarları da takımlarını desteklemek için tribündeki yerlerini aldılar. Maçın orta hakemi Gökhan Güneşer, başlama düdüğünü çalmasıyla birlikte iki takımda tedbiri elden bırakmadan gol yollarında etkili olmak için çalıştı.
İskenderun Demirçelikspor takımı kendinden emin evinde oynadığı maçı kazanmak için mücadelesini sürdürürken, Y.Malatyaspor da sezon başında kurduğu takımı olan güveninden İskenderun’dan puan almak istiyor ve mücadelesini bu yönde sürdürüyordu.
Taraftarının da desteğini arkasına alan İskenderun Demirçelikspor rakip kaleye baskısını arttırmaya çalıştı. Yedek kulübesinde kendine ayrılan yerden bir saniye olsun ayrılmayan Teknik Direktör Besim Durmuş, saha içerisindeki futbolcularına ne yapmaları gerektiğini maç boyunca aktardı. Futbolcularda sahada görevlerini yapmaya çalıştılar. Maçın 34. dakikasında Şamil’in serbest vuruş golüyle İDÇ Spor 1-0 öne geçti. Bu golün sevinci sürerken, takıma yine gelin Cem Demir de İskenderun Demirçelikspor’un 2. golünü kaydetti ve karşılaşmada bu sonuçla bitti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here