Nardüzü’nde açık hava toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, belde halkının her şeyin en iyisine ve güzeline layık olduğunu belirtti ve ekledi:

“Bizde projeler bitmez”

Nardüzü Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, hafta sonu belde halkıyla bir araya gelerek, belediye hizmetleri ve yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Belediye bahçesinde gerçekleştirilen açık hava toplantısına, CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, Karaağaç Belediye Başkanı Necmettin Acar, İskenderun Belediye Meclis üyesi Zeki Aytaş, CHP üyesi Müfit Tennioğlu, Nardüzü belediye meclis üyeleri ve belde halkı katıldı.Bizde projeler bitmez
Nardüzü’nün uzun yıllardan bu yana çözümü zor sorunlarla yoğrulduğunu fakat belediye olarak beldenin geleceği için en iyisi ve en güzelini planladıklarını belirten Belediye Başkanı Yolcu, sorunlara çözüm için tüm imkanları seferber ettiklerini ifade etti. Konuşmasında referanduma da değinen Yolcu, referandum dolayısıyla Türkiye’nin asıl problemlerinin göz ardı edilmesinden yakındı.
İlk olarak gençleri internet kafelerden ve kahvehanelerden kurtarmak için spora yönlendirdiklerini belirten Yolcu, “Nardüzü Belediyespor’u kurarak gençlerimizi spora kanalize ettik. Nardüzü Belediyespor yeni kurulmuş bir kulüp olmasına rağmen, Hatay genelinde 7 kategoride tüm müsabakalara katılan 3 takımdan biri oldu. Spora katkı sağlamak amacıyla belediye spor kompleksi inşa ettik. Bu komplekse FIFA standartlarında çim sahamız bulunuyor. İnşallah 1 ay içerisinde bu spor kompleksimizin açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

İÇME SUYU ŞEBEKESİ YENİLENİYOR
Eskiyen şebekelerin neden olduğu kaçak ve abonelerin yaşadığı içme suyu sorunlarının yenilenen şebekeler ile birlikte son bulacağını kaydeden Nardüzü Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, “Mevcut içme suyu şebekesi 1967 yılında döşenmiş. Boruların eskimiş olması dolayısıyla beldemizdeki mevcut su şebekesinde kayıp ve kaçak oranı yüzde 60’ı bulmaktadır. Şebekeyi yenilemek için proje hazırladık ve İller Bankası’na müracaatta bulunduk. Çalışmalar kapsamında sondaj kuyumuzu da birkaç ay önce açtık. Şu an içme suyu şebeke çalışmasında arızalara neden olan eski içme suyu şebekesinin yerine yenileri döşeniyor. Su şebekesinin yenilenmesi seçim bildirgemizde olmamasına rağmen inşallah 2 yıl içerisinde şebekeyi yenileyeceğiz. Bizde projeler bitmez” şeklinde görüş ortaya koydu.

NARDÜZÜ HALKI HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK
Altyapı sorunlarını da kökünden çözüme kavuşturmak için çaba sarf ettiklerine işaret eden Yolcu, “Kanalizasyon projesi için İller Bankası’na müracaatta bulunduk. İller Bankası ilgili firmaya kanalizasyon projesini çizdirip bize teslim edecek. Projelerimizi Ankara’da takip eden CHP Hatay Milletvekilleri Aziz Yazar ve Gökhan Durgun’a teşekkür ediyorum. Nardüzü halkı her şeyin en iyisine ve güzeline layıktır” ifadesinde bulundu.
Ardından söz alan CHP İlçe Başkanı Zeki Çıkan’ın gündeminde referandum vardı. Referandum sonucunun Türkiye’nin geleceğini yakından ilgilendirdiğine vurgu yapan Çıkan, vatandaşları sağduyulu davranmaya davet etti. Son olarak konuşan CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar da, yeni anayasa paketiyle ilgili olarak belde halkını bilgilendirdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + ten =