İnsani Yardım Derneği (İHH)’nin gezici aşevi TIR’ı, İskenderun’da iftar yemeği verdi.
Sakarya Mahallesi’nde Cumartesi pazarı alanında vatandaşlara İHH’nın gezici aşevi TIR’ında kazanlarda pişirilen yemekler ikram edildi.İHH’dan iftar yemeği Dörtyol ortaoyunu ekibi de iftar yemeği esnasında davetlilere heyecanlı anlar yaşattı. Davetliler Nasrettin Hoca kıyafeti ile orta oyunu oynayan oyuncuları ilgi ile izleme fırsatı buldu.
İHH Bölge Koordinatörü Selahattin Özer, yaptığı açıklamada, “Ramazan ayı boyunca her gün bir ilimizi geziyoruz ve iftar yemeği veriyoruz. Burada 2 bin kişiye yemek verilecek. 200 aileye iftarlık kumanya verildi ve 200 yetim kardeşimizi de giydirdik. TIR’da üç aşçı kardeşimiz ve 12 personelimiz ile birlikte kazanlarda sıcak yemek pişirilmektedir. Bundan sonraki durağımız, Osmaniye, Adana, Konya ve Tokat illeri olacaktır” dedi.
İHH Hatay Şube Başkanı Zekeriya Kanat ise “Bugün 1500 kardeşimize iftar yemeği veriyoruz. 5 TL karşılığında bir kişilik iftar açtırma, 25 TL bedeli olan kırtasiye seti, 70 TL yetim giydirme ve 60 TL bir kumanya bedelidir. İHH tarafından Hatay’da dağıtılmak üzere gönderilen 200 kumanyanın dağıtımı sona ermiştir. Yetim giydirme ve kırtasiye seti dağıtım hazırlıklarımız sürmektedir” şeklinde bilgi verdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 2 =