Yeni İskenderunspor futbol takımı 15 günlük Kartepe kampını tamamlayarak İskenderun’a döndü. Kente gelen futbolcular iki gün izin kullanırken, hafta sonu itibariyle tekrar bir araya geldiler. Kampın neşe içerisinde geçmesinden dolayı başta teknik heyet olmak üzere tüm futbolcular neşe içerisinde çalışmalarını sürdürdüler. Kamp süresince yapılan çalışmaları ve yeni transferlerle ilgili düşüncelerini dile getiren İskenderunspor Kaptanı Arafat Tarhan, “Kamp süresi boyunca çok ciddi çalışmaları sürdürdük. Arkadaşlarımızla birlikte iyi bir takım havası yakaladık. Herkes nereden geldiğini ve ne beklenildiğini çok iyi biliyor. Bu nedenle kamp bize çok iyi geldi. Takımımıza yeni gelen arkadaşlarımızla daha da güçlü olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah İskenderun Beş Temmuz Stadı’nda taraftarımızın karşısına çıktığımız zaman onlara iyi bir futbol izlettirmeyi düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.
Sezon başında Ispartaspor’dan İskenderunspor’a gelen santrafor Bünyamin de, yaptığı açıklamasında, “Buraya geldiğimden dolayı çok mutluyum. İnanılmaz bir ekip kurulmuş. Arkadaşlık bağları çok güçlü. Bu takımın başarılı olması için elimizden geleni yapacağız. Biz tecrübeli olduğumuzdan dolayı genç arkadaşlarımızı da maçlara hazırlamak durumundayız. İnşallah her şey istediğimiz gibi olur” dedi.
Adanaspor’dan İskenderunspor’a bir yıllığına kiralanan Kaleci Savaş, değerlendirmesinde, ”İskenderunspor’da olmaktan son derece memnunum. Gerçekten çok büyük bir kulübe geldiğimi biliyorum. Maçlarda da elimden gelen tüm çabayı göstereceğim. İnşallah bu takım bu sezon bir üst lige çıkar. Buna da inancım tam. Çünkü takım olarak çok kaliteli ekibe sahibiz” diye konuştu.
Daha önceleri İskenderunspor forması giymiş ve geçtiğimiz sezon Erzin Belediyespor’da forma giyen Ali Kurt ise bu sezon yeniden İskenderunspor’a geldi. Takıma geldiği günden bu güne kadar hırsını hep koruyan Kurt, sezona oldukça iyi hazırlandıklarını ve kamp süresini iyi değerlendiklerini açıkladı. Bingöl Belediyespor’dan takıma katılan Cafer ise İskenderunspor’da olmaktan mutlu olduğunu, buraya başarılı olmak için geldiğini açıklarken, “Ekip olarak yetenekli isimlere sahibiz, inşallah başarılı olacağız” dedi. Trabzonspor’dan İskenderunspor’a gelen genç yetenek Şahin Çakır da, “Burada inanılmaz mutluyum, arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyoruz. Takım olarak herkes birbirine sahip çıkıyor. Antrenmanlarımız iyi geçti, sezona iyi başlamak istiyoruz” diye konuştu. Geçtiğimiz yıl Maltepespor’da forma giyen ve bu sezon da kendi memleketinde top oynayacak olan Nuri Ersoy, takıma faydalı olabilmek için çok çalışacağını kaydetti. Daha önceki yıllarda Antakyaspor’da forma giyen ve İskenderun’a yabancı olmayan Onur ise, buraya tekrar dönmekten dolayı çok memnun olduğunu vurguladı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here