Güvenli ellerdesiniz
İskenderun halkının yakından tanıdığı sevilen ve başarılı cerrahlarından Op.Dr.Yılmaz Şahutoğlu, Özel Palmiye Hastanesi’nde kurdukları güçlü kadro ile genel hastane olduklarını söyledi. Özel Palmiye Hastanesi genel hastane olduÖzel Palmiye Hastanesi’nin artık genel hastane olarak İskenderun halkına hizmet verdiğini söyleyen hastanenin tıbbi direktörü ve Genel Cerrahi Uzmanı Yılmaz Şahutoğlu, “Hastanemiz toplumun yaşam kalitesini yükseltmek için bölge halkına bu anlamda hizmet vermekten kıvanç duymaktadır. Hastanemizin lokomotif branşı kadın hastalıkları ve doğum olarak devam edecektir. Bu anlamda faaliyet gösteren 6 adet kadın hastalıkları ve doğum poliklinik sayımızda ve nöbetçi acil hizmetimiz de hiçbir değişiklik olmamıştır. Mevcut poliklinik sayımıza ilave olarak yeni branşlarımıza istinaden birer poliklinik eklenmiş ve genel anlamda acil servis hizmetimiz genişletilmiştir. Bugüne kadar teknolojik tüm yenilikleri takip eden hastanemizde endoskopi ve kolonoskopi ünitesi kurulmuş olup, endoskopik ve laparoskopik tanı, tetkik ve metotları kullanarak hastalarımıza en hızlı teşhis ve tedavi yöntemleri uygulanacaktır. Ayrıca radyoloji ünitesinde 4 boyutlu renkli doppler ultrasonografi, kemik dansitometresi, mamografi, BT (bilgisayarlı tomografi), tahlil ve tetkik sonuçlarını en kısa sürede doğru ve güvenilir bir şekilde verebilen son teknolojiye sahip biyokimya laboratuar cihazları mevcuttur. Bu anlamda Özel Palmiye Hastanesi olarak hedefimiz tıbbi etik ve ilkelerinden asla taviz vermeden, her insanın hak ettiği sağlık hizmetini en güvenilir ve kaliteli bir biçimde uygulamak olacaktır” dedi.
Opr.Dr. Şahutoğlu, açıklamasının devamında, “Hastanemizde ilk etapta kulak-burun boğaz, dahiliye (iç hastalıkları), genel cerrahi, ortopedi ve travmatoloji, kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, üroloji, anestezi ve reanimasyon, radyoloji ve klinik biyokimya, 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verecek olan acil poliklinik hizmetleri verilmeye başlanmış olan hastanemiz 1 yıllık kısa bir süre zarfında psikiyatri, fizik ve tedavi, gastroenteroloji, kardiyoloji, göz, dermatoloji (cildiye), ağız ve diş sağlığı ünitesi gibi daha bir çok bölümü faaliyete geçirmeyi planlamaktadır. Hastane yönetimi bu anlamda teknik girişimlerine ve çalışmalarına başlamıştır” ifadesini kullandı.
Özel Palmiye Hastanesi Genel Koordinatörü Seval Kirmit Yazar ise, “İskenderun ‘un önemli hasta portföyüne sahip olan Özel Palmiye Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi güçlü alt yapısı sayesinde, sağlık alanında bir reform gerçekleştirerek yeni ünvanıyla bölge halkına genel hastane statüsünde faaliyetine başlamıştır. Hastanemizde öncelikle insanlarımıza güleryüz, tatlı dil, deneyimli ve uzman doktorlarımız ile hastalarımızın dertleri ile dertlenmek bizim öncelikli görevlerimizdir. Bizim için önce insan sağlığı gelir” ifadesini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 7 =