Milletvekili Yazar:

“Elektrik kesintileri artık son bulsun”

CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, esnaf gezilerini dur-durak bilmeden sürdürüyor. Gün içerisinde Ziya Gökalp ve Raif Paşa Caddeleri üzerindeki esnaflarla bir araya gelen CHP Milletvekili Yazar, referandumla ilgili çalışmalarını vatandaşlarla paylaştı. Milletvekili Yazar’a esnaf gezisi boyunca CHP İlçe Başkanı Zeki Çıkan, İl Genel Meclisi üyeleri, İskenderun Belediye Meclis üyeleri ve partililer eşlik etti.
Referandum çalışmalarının İskenderun’un kronikleşmiş sorunlarını unutturamayacağını belirten CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, “Elektrik kesintileri sorunu İskenderun’un kanayan yarası haline geldi. Çağdaş bir ülkede gün içerisinde 5-6 defa elektrik kesintisi olur mu? Elektrik kesintilerinden ötürü esnaf iş yapamaz hale geldi. Zaten vatandaş kavurucu sıcaktan ötürü bürosundan ve işyerinden dışarı adımını atamıyor, bir de bu sıcakta elektrik kesintileri dolayısıyla işyerinde klimaları çalıştıramadığı için baygınlık geçiriyor. Üstelik klimalar çalışmadığı için vatandaş o işyerine geçip alışveriş dahi yapmıyor. Elektrik kesintileri bugünün değil, son 8 yılın sorunudur. İktidar elektrikte altyapı yatırımlarını zamanında yapsaydı, bugün böyle bir problemle karşılaşmayacaktık” dedi.
Açıklamalarının devamında İskenderun Limanı’nın özelleştirilme sürecine de değinen Milletvekili Yazar, “Bir önceki ihale Mersin Limanı ile İskenderun Limanı’nı aynı firma aldığı için Rekabet Kurulu tarafından iptal etmiş ve İskenderun 5 yıl kaybetmişti. Umarız bu defa ihale süreci İskenderun’un lehine bir biçimde sonuçlanır” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here