‘ Kimse Yok Mu Derneği ’ Pakistanlı selzedeler için 200 bin dolarlık nakit, 1500 aileye 30 ton kumanya yardımı yaptı. Kimse Yok Mu ayrıca kurduğu iftar çadırlarıyla her gün 1500 kişiye Ramazan ayı boyunca iftar veriyor. Kurtuluş Savaşı’nda kollarındaki bilezikleri çıkarıp Türk halkına gönderen kardeş ülke Pakistan halkı, sel nedeniyle; canlarını, evlerini, hayvanlarını ve topraklarını kaybetti. Pakistan şimdi kaybettiklerine ağlıyor. Kardeş ülkenin vefakâr halkı Ramazan ikliminin yaşandığı şu günlerde Türk halkından yardım bekliyor. Pakistan’da yaşanan sel felaketinde şuana kadar 1600 kişinin öldüğü, suların 650 binden fazla evi ve ülkenin can damarı binlerce hektarlık tarım arazisini yuttuğu ve 15 milyon kişinin de selden etkilendiği bildiriliyor. Kimse Yok Mu Derneği Pakistanlı afetzedeler için başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde ülkede yardım çalışmalarını sürdürüyor.
Kimse Yok Mu Derneği Genel Başkanı Mehmet Özkara da Pakistan’daki sel felaketini incelemek ve yardımların ulaştırılmasını sağlamak amacıyla Pakistan’da bulunuyor.
Özkara, ülkenin 3’te birinin selden ciddi anlamda zarar gördüğünü belirterek, “Milyonlarca insanın evsiz ve aç kalmış durumda. İlk aşamada bölgede 200 bin dolarlık yardım yaptık. Peşaver’de 1500 aileye 30 ton Ramazan kumanyası dağıttık. Peşaver ve Pencap Eyaletinde kurduğumuz iftar çadırlarında Ramazan boyunca 1500 aileye iftar veriyoruz. Ayrıca gıda, sağlık, temizlik yardımları yapıyoruz.” dedi.
Yardımseverleri Pakistan’a yardım etmeye davet eden Özkara “Gelin bu Ramazan ayında Pakistanlı mağdurların iftar sofralarına ortak olalım. 5 TL ile bir ailenin sofrasını kuralım. Acılarını paylaşalım. Bu yardımlarla onların bu zor günlerinde yanlarında olalım” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here