İskenderunspor ‘dört’ köşe

İskenderunspor İzmit Kartepe kampını neşe içerisinde geçiriyor. Tam kadro çalışmalarını sürdüren İskenderunspor’da moraller en üst seviyede. Bugüne kadar oynadıkları tüm maçları kazanan temsilcimiz Pazar günü 3.lig takımlarından Karsspor ile karşı karşıya geldi.İskenderunspor: 4 – Karsspor: 1
Kentimizin temsilcisi fırsatını buldukça kamp bölgesinde bulunan tüm takımlarla hazırlık maçı yaparak geçirmeye çalışıyor. Teknik heyet ekip olarak görevlerini tam yaparken, sahada futbolcularda kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Pazar günü Karsspor ile hazırlık maçında karşı karşıya gelen İskenderunspor, maçın başlama düdüğüyle birlikte bitiş düdüğüne kadar oyunu üstün oynayan taraf oldu.
Maçın başlamasıyla birlikte rakip kaleye yüklenen İskenderunspor gol aramaya başladı. Teknik Direktör Can Güven ve teknik heyetin söylediklerini harfiyen uygulayan futbolcular saha içerisinde kısa ve uzun paslarla rakip takımın oyuncularını yormaya başladılar. Maçın ilk yarısı başladığı gibi sona erdi. İkinci yarıda her iki takımda oyuncu değişikliklerine giderek futbolcuların eksiklerini görme fırsatı buldular. İkinci yarının başlarında Karsspor uzun pasla İskenderunspor’un kalesinde golü buldu. Bu golün ardından tekrar maça başlayan İskenderunspor topu kendi ayağında tutmaya başladı ve rakip kaleye uzun paslarla yüklendiği sırada gollerde gelmeye başladı. 1–0 öne geçen Karsspor’un sevinci çok uzun sürmedi. Takım olarak iyi bir futbol ortaya koyan İskenderunspor oyuncuları, rakip kalenin önünden ayrılmaz oldular. Köşe çizgisinden topu alan Evren kale önüne kadar geldi ve dışarıdan gelen Özgür’ü gördü. Özgürd’e bu topa plase vuruşuyla karşılaşmayı 1–1 yaptı.
Maçın bu golünün ardından İskenderunspor rakip kaleye baskısını artırmaya devam etti ve bu baskılar sonuç verince ikinci gol de geldi. Evren’in ceza sahası dışından topa çok sert vuruşu kalecinin koltuğunun altından top filelerle buluştu ve durum 2–1 oldu. Bu skorun ardından daha rahat bir futbol oynayan İskenderunspor maçın bitiş düdüğüne kadar topu kendi ayağında tutmayı başarırken, rakip kale filelerini de havalandırdı. Bu golün ardından Evren yine sahneye çıktı ve ceza sahasının dışından yerden düzgün bir vuruşla kaleciyi ters köşeye yatırarak durumu 3–1’e taşıdı. Skor böyle olunca takım disiplininden kopmadı ve bir gol daha buldu.
İki kez kaleciyle karşı karşıya kalan Ali Kurt birini es geçti diğerini ise filelerle buluşturdu ve durumu 4–1 yaptı. Maç bu skorla sona erdi.
İskenderunspor Teknik Direktörü Can Güven, maçın ardından yaptığı değerlendirmesinde, “Takım şu anda hazırlık maçlarında iyi bir performans ortaya koyuyor. Futbolcular kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yerine getiriyorlar. Özel karşılaşma olmasına rağmen resmi maça çıkar gibi oyuna ciddiyetle bakarak, iyi paslaşmalarla sonuca gidiyoruz. İnşallah ilk maçımızı İskenderun 5 Temmuz Stadı’nda taraftarımızın karşısında yapacağımız zaman onlara iyi bir futbol izlettirmeyi arzuluyorum. Taraftarımız bizlere güvensin ve maddi manevi desteklerini esirgemesinler” açıklamasını yaptı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × five =