Karpuz:

“İlçe teşkilatımız olmasaydı belediye kazanılamazdı”

Önce CHP Hatay il teşkilatı mütevelli heyetince, ardından CHP Merkez Yürütme Kurulu tarafından görevden alınan CHP eski İskenderun İlçe Başkanı Nihat Karpuz, 22 yıldır görev yaptığı partide nefer olmaya devam edeceğini söyledi. Nihat Karpuz: “Haksızlığa uğradık”
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde görevden alınan bazı ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Karpuz, görevden alınmalarına ve mahkeme kararına rağmen CHP Merkez Yürütme Kurulu’nun kararına itiraz etmeyeceklerini, 12 Eylül’deki referandumda ‘hayır’ oyu çıkması için çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti. Seçimle gelmelerine rağmen seçimle gitmediklerine vurgu yapan Karpuz, “Gençlik kolları başkanlığı, gençlik kolları parti meclisi üyeliği, tüzük komisyon üyeliği, program komisyon üyeliği, beş dönem kurultay delegeliği ve dört dönem ilçe başkanlığı yaptım. Yönetime geldiğimizde partimizin oyları 17 bindi. Sırasıyla oylarımız 27 bin, 42 bin ve 52 bine çıkardık. Her zaman tüm köy, belde ve mahallelerde örgütlenerek partimizi en ücra yerlere kadar taşıdık. Yönetim olarak gitmediğimiz düğün ve cenaze olmadı. Hep vatandaşın yanında olduk. Partiyi sürekli açık tuttuk. İlçemizde ve çevremizde resmi yerlerde partimizi en iyi şekilde temsil ettik. En son İskenderun Belediye başkanlığı seçiminde ben meydanlarda nutuk çekerken ve gereğini yaparken, birileri partiye ihanet içindeydi. İlçe teşkilatımız olmasaydı, belediye asla kazanılamazdı ve yine birilerinin ekonomik engellemelerine ve petrol yazıhanelerindeki toplantılarına rağmen başarılı olduk. Seçimle geldik, seçimle gitmeliydik. Siyaseti bireysel olarak yapanlar tıpkı bir ağacın yaprakları gibi savrulmaya ve yok olmaya mahkumdur. Bizler siyaseti toplum için yapıyoruz ve bir ağacın kökü ve gövdesi gibi çevremize faydalı olmaya devam edeceğiz. Haksızlığa uğradık. Referandum çalışmalarına çoktan başlamıştık. Plan ve program yapılmış, komiteler kurmuştuk. Ama her gün birileri ilçe örgütü ha bugün ha yarın görevden alınacak dedikodusuyla bizleri yıprattı. Parti içinde ihanet içinde bulunarak sürekli bizimle uğraştılar. Bizim başarılarımızı gölgelemek istediler. Ben onları sevgili İskenderun halkına havale ediyorum” diye konuştu.

“MAHKEME BİZİ HAKLI ÇIKARDI”
CHP MYK üyelerinin verdiği karara saygılı olduklarının altını çizen Karpuz, “Partimizin emrindeyiz. Önemli olan yaklaşan referandumda ‘hayır’ oylarının ezici bir çoğunlukla sandıktan çıkmasıdır. Biz gereğini yapıyoruz. Mahalle, köy ve belde çalışmalarımız devam etmektedir. Bize görev verilirse koşa koşa geliriz. Görevden alınmamıza gelince, ben daha önce de söylemiştim. Ortada bir hukuksuzluk var. Mütevelli heyet bizi görevden alamaz demiştim. Nitekim mahkeme bizi haklı çıkardı. Yürütmeyi durdurma kararı aldık. Bizim kararımıza yapılan itirazlar mahkeme kararıyla reddedildi. Böylece de ikinci kararla da haklılığımız tescil edildi. Biz buna rağmen gel-gitlerle partimize zarar vermemek için hiçbir şekilde mahkemelere ve üst mercilere itiraz etmeyeceğiz. Partimizin oy kaybetmesini istemiyoruz. Bizim göreve gelmemiz önemli değildir. Önemli olan partimizin başarısıdır. Sayın MYK üyelerinin verdiği karara saygılıyım. Hiçbir şekilde itiraz etmeyeceğim. Zaten 30 gün içerisinde İskenderun geçici yönetimi örgütü seçime götürecektir. Hiçbir zaman kimseyle kavga etmedim. Ama bir insana sürekli saldırılırsa ve sürekli siyasi yolu kesilirse ve yine gümdemde kalırsa olanlar olur. Parti içinde gel-gitler birileri tarafından yapılmıştır. Parti yıpratılmaktadır. Benim sağduyulu tabanım ve partililerim bundan asla etkilenmeyecektir. İlahi adalete güveniyor, Türk adaletine inanıyorum. Genel merkeze ve er geç doğruların ortaya çıkacağına inanıyorum. Hep birlikte el ele 12 Eylül’de ‘hayır’ oyu vererek AKP iktidarına gerekli dersi vereceğiz”ifadesinde bulundu.
Açıklamasının ardından CHP eski İlçe Başkanı Nihat Karpuz, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

1 YORUM

  1. Annemle pazardan geldık ablam eve geldıgımızde anneme ” aaaa lahana mı aldınız ” dıyo ya yok ya o lahana degıl karpuz evet karpuz

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + fourteen =