Hastaları düşünen yok..Her elektrik kesintisinde hastanede vatandaşlar sıcaktan ötürü hem nefessiz kalıyor hem de hiçbir işlem yapılamıyor..Bu işe çözüm getirmesi gereken yetkililerden vatandaş laf değil icraat bekliyor..
Hava sıcaklıklarının 40 dereceyi aştığı İskenderun’da Devlet Hastanesi B Blok Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne muayene olmak için giden hastalar, elektriklerin kesilmesi sonrasında jeneratörlerin yetersiz kalması dolayısıyla saunaya dönen poliklinik önlerinde nefessiz kaldılar. Hastanede uzun bir süre elektrikler olmadığı için röntgen çekimi ve muayene kaydı gibi işlemler yapılamadı, uzun kuyruklar oluştuğu gözlendi.
Muayene olmak için geldikleri İskenderun Devlet Hastanesi B Blok Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde elektriklerin aniden kesilmesi sonrasında havalandırma sisteminin yeterli derecede çalışmaması sebebiyle kan ter içinde kaldıklarını belirten hastalar, “Hergün yüzlerce kişinin geldiği hastanede havalandırmanın çalışmaması ve jeneratörlerin olmaması düşündürücü bir durum. Havalandırma çalışmadığı için hastanenin pencerelerini ve kapılarını açmışlar. Zaten hava sıcak. Hastane gibi bir yerde içerisinin serin bir ortamda bulunması gerekir. Jeneratör olmadığı için röntgen çekimi ve kayıt gibi işlemler yapılamıyor. Ancak ne var ki muayene için geldiğimiz bu yerde adeta işkence çekiyoruz. Havalandırmalar çalışmadığı için içerisi saunaya dönmüş durumda. Yetkililer bu soruna bir çözüm getirmeliler. Her elektrikler kesildiğinde bu sıkıntıyı yaşıyoruz” şeklinde görüş ortaya koydular.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here