Kaymakam Ali İhsan Su:

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Şube yönetim kurulu üyeleri İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar dilediler.MÜSİAD’ın Hatay’daki çalışmaları takdire şayan
MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, ziyarette yaptığı konuşmasında, dernek üyeleri olarak İskenderun ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamanın yanı sıra, öğrencilere burs ve Ramazan ayı dolayısıyla maddi durumu yerinde olmayan vatandaşlara erzak katkısında bulunduklarını söyledi. Ülke ve bölge gündemine ilişkin tüm konuları yakından takip ettiklerinin altını çizen MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, “Derneğimiz bünyesinde ekonomiye yön veren sektör temsilcileri bulunuyor. Küreselleşme sürecinde toplumsal kalkınmanın en önemli etkenlerinden biri üretim. Üretim faktörlerini de sermaye, işgücü, hammadde, yer, ekipman ve girişimci olarak sayarsak, girişimcinin bu kalkınmada anahtar rolünü üstlendiğini görürüz. Günümüz dünyasında bilgiye sahip olan ve bilgiyi kullanabilen insanın ön plana çıktığını anlıyoruz. Bunun için üniversite öğrencilerine burs vererek destekliyoruz. Bölgemizin ve ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda şaha kalkmasına katkı sağlayacak projelere hayat vermek için var gücümüzle uğraşıyoruz” diye konuştu.
MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, Kaymakam Ali İhsan Su’ya derneğin tanıtıcı dergilerini ve broşürlerini de takdim ederek, MÜSİAD’ın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ise, sivil toplum kuruluşlarının bölge ve o şehir için çok önemli görevler üstlendiklerini belirterek, MÜSİAD üyelerinin de Hatay ve İskenderun bölgesinde gerek istihdama yönelik gerekse yardımlara yönelik yaptıkları faaliyetlerin takdire şayan olduğunu vurguladı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + 11 =