Su Topu Federasyonu’nun Antakya’da düzenlediği 13 – 15 yaş arası su topu müsabakalarında İskenderun Su Topu Takımı 3. lüğü elde etti. İskenderun Su Topu Antrenörü Murat Kaptanoğlu, kapalı yüzme havuzundaki sorun ve sıkıntıların aşıldığı taktirde önümüzdeki sene şampiyonluğa ulaşacaklarını söyledi.
Henüz yeni kurulan İskenderun Su Topu Takımı, Antakya’da düzenlenen müsabakalarda İzmir 35 ve İstanbul Yeşilşurt takımlarının ardından 3.lük ipini göğüsledi.
Önümüzdeki zaman zarfında daha büyük başarılara imza atacaklarının altını çizen İskenderun Su Topu Hocası Murat Kaptanoğlu, her geçen gün takıma yeni sporcuların katıldığını, bunun da kendilerini oldukça memnun ettiğini kaydetti.
Hedeflerinin şampiyonluk olduğunu fakat, İskenderun Kapalı Yüzme Havuzu’nun devre dışı olduğu ve dolayısıyla antrenman yapamadıkları için ancak 3. lüğü elde ettiklerini ifade eden Kaptanoğlu, havuzun faal olması durumunda daha büyük başarıların altına imza atacaklarını belirtti. İskenderun olarak su topunda önemli gelişmeler sağladıklarını söyleyen Su Topu Takımı Antrenörü Murat Kaptanoğlu, “Havuzumuz kapalı olduğu için yeterince antrenman yapamıyoruz. Antrenmanlarımızı başka yerlerde ve sitelerde yapıyoruz. Umarım en kısa süre içinde havuzumuzdaki aksaklıklar giderilir ve bizde önümüze koyduğumuz hedeflerimizi bir bir gerçekleştirip su topunda İskenderun’un adını en güzel şekilde duyururuz” ifadelerini kullandı. Kaptanoğlu ayrıca kendilerini yalnız bırakmayarak destek veren İl Gençlik Spor Müdürlüğü ve İskenderun Deniz Ticaret Odası yetkililerine teşekkür etti.
Bu arada takım kaptanı Onur Yıldız ise yaptığı açıklamada, takım olarak yeni kurulmalarına rağmen iyi bir derece aldıklarını söyledi. Takımda arkadaşlık uyumunun son derece iyi olduğunu kaydeden Yıldız takım sporcuları olarak özellikle kapalı yüzme havuzunun bir an önce faal duruma geçmesini istediler.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here