Hakkari Hantepe’de 7 askerin şehit edildiği olaydan yaralı olarak kurtulan piyade er Yusuf Kılıç, Belen İlçesi’ne bağlı Kömürçukuru Köyü’nde ailesinin yanında tedavisini sürdürüyor.Yaralı askerin ailesi bir konuştu pir konuştu Olayın üzüntüsünü hala yaşadıklarını söyleyen baba Celal Kılıç, “Orada oğlum ve diğer askerlerin can güvenliği sağlanamadı. Bizim burada bir şey yapacak gücümüz yok. Oğlumu hastaneye iki koltuk değneği ile getiriyorlar, ardından hadi evine git diyorlar. Oğlum tek başına eve geldi. Şu an ayağında şarapnel parçaları var, tedavisi pansumanla sürüyor. Oğlum olayın şokunu hala üzerinden atamadı. Psikolojik sorunlar yaşıyor” dedi.
Heronların 150 kişilik terörist grubu tespit ettiği iddialarına da değinen Celal Kılıç, “Tüm Türkiye bunları biliyor. Kimden davacı olacağımızı, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Orada 50 kişi 150 kişi ile çatışmaya girmiş, 4 tane dorse ile askere sürekli ateş açılmış. Oğlumun can güvenliği için elimden geleni yapacağım. Tedavisi içinde yetkililerden yardım bekliyoruz”şeklinde konuştu.
Yaralı Yusuf Kılıç’ın annesi Hatice Kılıç ise, “Allah’a şükrediyoruz. Oğlumuz o çatışmadan sağ kurtuldu. En azından olaydan sonra bize haber verseler gider çocuğumuzu alır gelirdik” dedi. Çatışmadan yaralı olarak kurtulan piyade er Yusuf Kılıç ise, “ Gece 1.30 gibi çatışma başladı, sabaha kadar sürdü. Sabah 4.5 gibi yaralandık. 1,5 saat yaralı kaldık. Terörist grubunun saldıracağından haberimiz yoktu. Teröristin biri yanıma kadar geldi, göz göze geldik. El bombası atıp kaçtı. Üç kişi mevzideydik ve kendimizi dışarıya zor attık. Şu an ayağımda hala şarapnel parçaları var ve yürüyünce ayağım uyuşuyor. Sadece pansumana gidiyoruz” ifadesinde bulundu. Yusuf Kılıç’ın ağabeyi Bilal Kılıç ise, olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirterek, “Avukatımızla görüşüp durumu değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − two =