İskenderun Güney Eğitim Vakfı bursiyerlerinin organize ettiği ilk yardım seminerinde, Kızılay Derneği İskenderun şubesindeki görevliler tarafından ilk yardım konularında bilgiler verildi. Seminer öncesinde ilk olarak konuşan İGEV bursiyerlerinden Ela Karatan, “Bursiyer öğrencilerin yaz etkinlikleri kapsamındaki ilk yardım seminerini düzenlemek üzere bizleri kırmayıp, hiçbir karşılık beklemeden seminer vermeyi kabul eden Kızılay Derneği yetkililerine, müdürü Serpil Uzunay’a ve konuşmacı olarak katılan Ayşe Demir’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Ardından söz alan İGEV Başkanı Mithat Barutçu, dernek adına bundan sonraki süreçte daha önemli projelere imza atacaklarına dikkat çekerek, “Vakıf olarak Türkiye’nin yarınlardaki güvencesi gençlerimizin Cumhuriyet’in temel ilkelerine ve değerlerine bağlı çağdaş, sağduyulu, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı bir şekilde yetişmesi için eğitime yaptığı katkının yanı sıra, sağlık ve sosyal içerikli konularda da konunun uzmanlarını getirerek halkı bilinçlendirmek için seminerler düzenlemektedir. Bugüne kadar bu seminerleri İGEV’de görev alan yönetim kurulları organize ederdi. İlk kez bursiyerlerimiz Kızılay Derneği yöneticileri ile görüşerek, bütün görüşme ve başvuruları kendileri bizzat organize ederek bugünkü ilk yardım seminerini düzenlemişlerdir. Bu girişimlerinden ve başarılarından dolayı kendilerini kutlayıp, vakfımız adına teşekkür ederken, bundan sonra İGEV adına daha büyük projelere imza atacaklarına inanıyorum. Kızılay yöneticilerine de gençlerimizin bu önerisini olumlu bulup yaptıkları katkı ve katılım için vakfımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde görüş ortaya koydu.
Yapılan konuşmaların ardından Kızılay Derneği İskenderun şubesinde görevli Ayşe Demir, salonda bulunanlara ilk yardım üzerine bilgiler aktardı.

1 YORUM

  1. kızılay’dan ilkyardım semineri diye başlık atılır.semineri veren kızılay seminer alan igev.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here