Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Pamukoğlu, iktidara gelmeleri halinde terörü kökünden kazıyacaklarının altını çizdi:
Terörü 365 günde bitireceğiz
Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Amanoslar’da Nisan ayından bu yana teröristlerin olduğunu belirterek, devletin acemi nalbantların elinde olduğunu söyledi.
Pamukoğlu, bugün İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda saat 18.00’de yapacağı miting öncesi geldiği İskenderun’da Sun Inn Otel’de basın toplantısı düzenledi.
Hak ve Eşitlik Partisi İskenderun İlçe Başkanı Melih Erozan ve partililerin de hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Pamukoğlu, 12 Eylül’de yapılacak olan referanduma hayır diyeceklerini söyledi. Açıklamalarına referandumu değerlendirerek başlayan Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, “Bizim referandumdaki tavrımız nettir. Ne Şam’ın şekeri, ne de bunların paketi. Bu doğrultuda mitinglerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu ülkenin kaynaklarının nasıl talan edildiğini her gittiğimiz yerde anlatıyoruz. Yeni anayasa paketine baktığımızda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ile Anayasa Mahkemesi’nin teşkilatlanmasını içeren maddelere 100 cümle, diğer maddelere 20 cümle ilave edilmiş. Demek ki amaç Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ile Anayasa Mahkemesi’nin yapısını değiştirmek. Biz bunun dışında YÖK ve RTÜK’le ilgili değişiklik maddeleri olmadığı için referanduma hayır diyoruz. YÖK üniversitelerin siyasileşmesini sağlıyor, RTÜK’de hükümetlerin sözcülüğünü yapıyor. Peki neden yeni anayasada YÖK ve RTÜK ile ilgili köklü düzenlemeler yok?” dedi.
Pamukoğlu, Dörtyol’da yaşanan olaylara da dikkat çekerek, “İçişleri Bakanı Ankara’da ve İstanbul’da 30-40 günde bir basın toplantısı düzenliyor. Ben bu bakana kahvaltı bakanı diyorum. Kahvaltı bakanı ne yapıyor; basın mensuplarını topluyor ve neleri beceremediğini anlatıyor. Mazeret bahanedir. Teröristler nisan ayından beri Amanoslar’da var. İçişleri Bakanı nerede? Anlıyor mu bu işten? İçişleri Bakanı Şırnak’ı, Uludare’yi, Silopi’yi ya da Hakkari Çukurca’yı görmüş mü? Terörün yoğun olduğu bölgelerde hiç karakol ziyaret etmiş mi? Ancak ulu orta yerde terörü bitirin diye talimat veriyor. İşte devlet bunların elinde. Devlet acemi nalbantların elinde. Sonuç, yer altı ve yer üstü kaynakları talan edilmiş bir ülke olduk” diye konuştu.
2011 yılında yapılacak olan genel seçimlere de parantez açan Pamukoğlu, “2011 genel seçimleri ülkemizin geleceği açısından hayati önem taşımaktadır. Bu bakımdan halkımızı bilinçlendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapılacak olan genel seçimde AK Parti’nin gideceği ve yerine bir koalisyon hükümetinin kurulacağı görülmektedir. Hak ve Eşitlik Partisi’nin yapılan kamuoyu yoklamalarında oyları her geçen gün artmaktadır. Gittiğimiz her yerde halkımızın yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz. Bu ilgi bizim doğru yolda ilerlediğimizin en büyük göstergesidir” şeklinde görüş ortaya koydu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × five =