AK Parti Hatay Milletvekili Karasayar, referandum sürecini değerlendirdi:

AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar referanduma ‘evet’ çalışmaları kapsamında tepe mahalleleri muhtarlarının konuğu oldu.
Beraberinde AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, AK Parti belediye meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilk olarak Esentepe Mahalle Muhtarı Doğan Keleş ’i ziyaret eden Milletvekili Karasayar, burada İskenderun’a gelen yatırımlar ve referandum ile ilgili bilgiler verdi.
Ayrım yapmadan tüm mahallelere gittiklerinin altını çizen AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun’un hükümetten alması gereken tüm yatırımları aldıklarını kaydetti.
Gerçekleştirdikleri ziyaretlerde 12 Eylül’de gerçekleştirilecek referandum ile ilgili de gerek muhtarlara da gerekse de vatandaşlara anayasa paketi değişikliği ile ilgili bilgiler verdiklerini anımsatan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, “Vatandaşların referandum ile ilgili yeterli bilgi alamadıkları duyumlarını alıyoruz. Biz bastırdığımız kitapçıkla ve bire bir halkla görüşerek değişiklikle ilgili şeffaf açıklamalar yapıyoruz. Biz ‘Sözde Milletin, Kararda Milletin’ anlayışıyla siyaset yaptık. Çünkü bu ülkede kararları millet verecek” ifadelerini kullandı.
Anayasa paketinin içeriğiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Milletvekili Karasayar, meclisteki partilerin 24 madde üzerinde mutabakata vardıklarını ancak kalan 2 maddeye itiraz ettiklerini, bunun üzerine bu iki maddeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşıdıklarını belirterek, “Bu iki madde insanlarımıza demokrasi getiriyor. Bunun üzerine Anayasa Mahkemesi referanduma gitmek için karar verdi. Pakete herkesin onayı olduğu ortada. Çünkü biz bu ülkede vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamaları için gece gündüz çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza Referanduma hayır dedirtmek için yollara çıkanlar inanın şimdiye kadar bu ülkeye, dolayısıyla milletimize hiç birşey vermemişlerdir” diye konuştu.
Esentepe Mahalle Muhtarı Doğan Keleş ise, AK Parti Milletvekili Orhan Karasayar, ilçe başkanı Musa Kurşun ve beraberindeki belediye meclis üyelerine bu ziyaretten dolayı teşekkür etti.
Milletvekili Karasayar Esentepe Mahallesinin ardından Buluttepe, Kocatepe ve Yıldırım tepe mahalleleri muhtarlarını da yerinde ziyaret etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here