CHP İskenderun ilçe teşkilatındaki başkanlık kaosu bugünde sürdü. CHP ilçe başkanı Nihat Karpuz il yönetimi tarafından görevden alınmış, yerine Zeki Çıkan ilçe başkanı olarak atanmıştı. Görevden alınan ilçe başkanı Nihat Karpuz ise başkanlığın hala kendisinde olduğunu ileri sürmüştü. Tüm bu kargaşa atmosferinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Şahin Mengü, İskenderun ilçe teşkilatındaki başkanlık kaosuna nokta koymak amacıyla İskenderun’a geldi. Mengü, yaptığı açıklamasında, CHP il yönetimi tarafından atanan Zeki Çıkan’ın ilçe başkanı olduğunu söyledi.
Mengü, CHP İskenderun ilçe teşkilatında yaşananları protesto ettiğinden midir bilinmez, CHP ilçe binasında değil de İskenderun Belediye Brifing Salonu’nda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya görevden alınan İlçe Başkanı Nihat Karpuz sonradan katıldı.
CHP Genel Başkanı Yardımcısı Şahin Mengü’yü İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek başkanlık makamı koridorunda karşıladı. Ziyaretinden ötürü mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Yusuf Civelek’e CHP Genel Başkan Yardımcısı Şahin Mengü, “Senin benim yanıma gelmen gerekirken, ben seni ziyarete geliyorum” cevabını verdi. Ardından Civelek ve Mengü, başkanlık makamında 15 dakika özel olarak görüştü. Görüşme sonrasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Şahin Mengü, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, CHP İskenderun Belediye Meclis üyeleri, CHP’li belde belediye başkanları ve CHP üyesi muhtarlar, brifing salonuna geçtiler. Burada bir basın mensubunun CHP İskenderun ilçe teşkilatında başkanın kim olduğu yönündeki soruya Mengü, “Bu bir aile toplantısıdır. Buradaki arkadaşlarımızla istişarede bulunup bir karara varacağız. CHP il yönetimi tarafından atanan kişi ilçe başkanıdır” yanıtı verdi. Toplantının basına kapalı olarak devam ettiği bölümde salona il yönetimi tarafından görevine son verilen ilçe başkanı Nihat Karpuz geldi. Geniş katılımlı toplantı basına kapalı olarak sürdü.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here