İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu ile Özel Amerikan Robert Koleji arasında yapılan işbirliği kapsamında her iki okulun öğrencileri kaynaşma ve tanışma imkanı buluyor.Öğrenciler tanışma ve kaynaşma imkanı buldu
9-15 Ağustos tarihleri arasında Amerikan Robert Koleji’nden 64 öğrenci ve bir danışman okula geldi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ilköğretim Okulu 5,6,7. sınıflara yönelik bilim, sanat, tiyatro, müzik, tarih, gibi sosyal aktivitelerin yapıldığını söyleyen Robert Koleji koordinatör öğrencisi Mehmet Velioğlu, “Öğrencilerin ufuklarını geliştirmek, takım ruhunu alıştırmak. Bilim, spor, resim ve sanat, tiyatro gibi konularda haftanın beş günü öğrenciler branşlarına göre eğitim ve çalışmalar yapılıyor. Burada amacımız, öğrenciler arasında sosyal kaynaşmayı sağlamaktır. Ayrıca MEB’in belirlediği 100 temel eserlerden kitaplarda öğrenciler okumaya teşvik edilecektir. Öğrenciler Tosçelik Fen Lisesi’nde kalıyor” dedi.
Robert Koleji danışman öğretmeni Tulu Derbi ise “Bu bir sosyal sorumluluk pojesidir. 64 tane öğrencimiz var. Çalışma ortamımız çok güzel, öğrenciler burada birbirleri ile kaynaşma imkanı buluyor. Böylesi bir projenin İskenderun’da olmasından dolayı da ayrıca çok memnunuz” ifadesini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × five =