CHP ilçe binasındaki devir teslim töreni 20 dakikada oldu-bitti. Ne CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar ne de İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek törende yoktu. Üstelik devir-teslim töreninin yaşandığı sıralarda CHP Genel Başkan Yardımcısı Şahin Mengü’nün Antakya’ya geldiği ve il yönetimi tarafından görevden alınan Nihat Karpuz’un Antakya’daki toplantıya CHP İlçe Başkanı sıfatıyla katıldığı öğrenildi

‘Aziz Nesin’lik vaka!

Sabah saatlerinde CHP İlçe Başkanı Nihat Karpuz yetkinin hala kendisinde olduğunu söylerken, öğleden sonra CHP Hatay il yönetimi tarafından İskenderun ilçe başkanlığına getirilen Zeki Çıkan, CHP ilçe binasına ekibiyle birlikte devir-teslim töreni için gelerek basın açıklamasında bulundu. Devir-teslim törenine görevden alınan İlçe Başkanı Nihat Karpuz katılmadı.
Yeni CHP İskenderun İlçe Başkanı olarak açıklamalarda bulunan Zeki Çıkan, CHP Hatay il başkanlığının aldığı karar doğrultusunda kendisi ve arkadaşlarının İskenderun’da geçici olarak yönetim kuruluna seçildiklerini vurguladı. Açıklamasına bugüne kadar partilerinde görev yapmış ve partilerine hizmet etmiş tüm yönetici arkadaşlarına teşekkür ederek başlayan CHP İlçe Başkanı Zeki Çıkan, “Biz yeni yönetim olarak herkesi kucaklayacağız. Partimin ve partililerimin emrinde olacağız. İlçe yönetim kurulu olarak belediyemiz ve belde belediyeleri, partili muhtarlar, demokratik kitle örgütleri, köy, belde ve mahalle komitelerimiz ile diyalog içerisinde çalışacağız. 12 Eylül’de yapılacak referandum için hayırda hayır var kampanyamızı sizlerle birlikte başlatmış bulunuyoruz. Yolsuzluk batağına saplanmış AKP sorumluluktan ve hesap vermekten kurtulmak amacıyla kendi yargısını yaratmaya çalışmaktadır. Başbakan ve bakanlar, Tüpraş, Türk Telekom, Balıkesir Seka, Sabah, atv ve benzeri yolsuzluklardan Yüce Divan’da yargılandıkları taktirde kendilerine ceza vermeyecek hakimler oluşturmak için bu değişikliği istiyorlar. Diğer tüm değişiklikler sadece göz boyamak amaçlıdır. Hayır oyu verin, ülkeyi kaostan ve vurgunlardan kurtaralım. Sloganımız doğrusu hayır. YÖK’ü kaldıramıyorsa doğrusu hayır. Emekliye katkıda bulunamıyorsa, çiftçinin koşullarını iyileştirmiyorsa, işveren için koşullar oluşmuyorsa, telefon dinlemeleri bitmiyorsa, esnafın koşulları iyileşmeyip yüzü gülmüyorsa, milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılmıyorsa doğrusu hayır” ifadesinde bulundu.
CHP’nin yeni ilçe başkanı Zeki Çıkan’ın basın toplantısına Karaağaç Belediye Başkanı Necmettin Acar, Nardüzü Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, CHP İskenderun Belediye Meclis Üyeleri Zeki Aytaş, Ali Çitanak ve Kamil Turan, CHP üyesi ve işadamı Müfit Tennioğlu, Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı İsa Taş ve çok sayıda partili katıldı. CHP İlçe Başkanı Zeki Çıkan, basın açıklamasının ardından partililerin tebriklerini kabul etti. Ancak Çıkan, CHP ilçe binasındaki başkanlık makamının kapısı kilitli olunca, başkanlık makamına geçemedi.

CİVELEK VE YAZAR’A TEPKİ
Bu arada CHP İlçe Başkanı Nihat Karpuz’la arasının iyi olmadığı bilinen İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar’ın devir-teslim törenine katılmamaları dikkati çekti. Özellikle İskenderun Belediye Yusuf Civelek ve CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar’ın, CHP’nin yeni İlçe Başkanı Zeki Çıkan’ın devir-teslim törenine katılmaması, partililerin tepkilerine neden oldu. Yeni İlçe Başkanı Çıkan’ın basın açıklamasının ardından salonda bulunan bazı partililer, “İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar’ın, görevden alınan İlçe Başkanı Nihat Karpuz’la aralarının soğuk olduğu biliniyordu. Yeni İlçe Başkanı Zeki Çıkan’ın devir-teslim törenine katılmamalarına anlam veremiyoruz. Hem Belediye Başkanı Yusuf Civelek hem de Milletvekili Aziz Yazar’ın bu etliye sütlüye karışmayan politikalarından partililer rahatsız. Zaten onların bu hiçbir tarafta yer almayan politikaları yüzünden parti bu hale geldi. Ortaya çıksınlar ve taraflarını belli etsinler. Perde arkasından koskoca Cumhuriyet’i kuran bir partiyi yönetmeye kalkmasınlar. Böyle mi herkesi kucaklayacaklar” şeklinde görüş ortaya koydular.

KARPUZ ANTAKYA’DA
Tüm bunlar yaşanırken CHP’nin yeni İlçe Başkanı Zeki Çıkan’ın parti binasında basın açıklamasında bulunduğu saatlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Şahin Mengü’nün Antakya’ya geldiği ve il yönetimi tarafından görevden alınan Nihat Karpuz’un bu toplantıya CHP İlçe Başkanı sıfatıyla katıldığı öğrenildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here