Belediye Başkanı Civelek:

Özel Amerikan Robert Lisesi öğrencilerinden oluşan 19 kişilik öğrenci grubunun ‘Anadolu Alternatif Eğitim Programı’ kapsamındaki çalışmaları İskenderun’da başladı. Danışmanları Tulu Derbi başkanlığında İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H. Civelek’i de ziyaret ederek verilen desteğe teşekkür eden öğrenciler, proje çalışmaları hakkında da bilgi verdi.
Ticaret ve Sanayi Odası İ.Ö.O.’dan 5-6-7 ve 8 sınıflarla yürütülen proje kapsamında matematik, bilim, sanat, tiyatro, dans, müzik, tarih, yaratıcılık, farklı kültürler ve sosyal bilim alanlarında temel beceri kazandırma, takım çalışması ve araştırmaya yönlendirmenin hedeflendiği ortak çalışma, 5 gün devam edecek. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H. Civelek, bu programları önemsediğini belirttiği ziyarette, “Gitmediğiniz yol, görmediğiniz köy sizin değildir. Sizler iletişim çağının çocuklarısınız. Teknolojinin bu kadar geliştiği iletişim ortamında acaba insanlar arasında da iletişim hızlandı mı, yoksa insanları giderek yalnızlaştırdı mı? Göz temasının yerini hiçbir araç tutamaz. Bu programla çevrenizle kurduğunuz bağ, iletişim çok önemli. İyi ki geldiniz. Yaptığınız iş çok önemli. Bu geleneğinizi üniversite yaşamınızda da sürdürün. Ucuz kahramanlık yapmayın ama ülke sorunlarıyla yakından ilgilenin”dedi.
Başkan Civelek, ziyarette bulunan öğrencilere birer armağan verirken danışman Tulu Derbi’ye de okul yönetimine iletilmek üzere anı tabağı sundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here