Filistin’e yardım götüren Defne-Y Gemisi’ndeki konteynırlar İskenderun Liman sahasına indirilmeye başlandı. Filistin’e insani yardım malzemesi taşıyan Gazze ve Defne-Y adlı gemiler savcılık tarafından incelenmeye başlandı.Konteynırlar liman sahasına indirildi
Mavi Marmara gemisinde incelemelerini tamamlayan yetkililer, Defne-Y ve Gazze gemilerinde de incelemelerini sürdürüyor. Defne-Y gemisinde bulunan konteynırlar vinçler yardımı ile İskenderun Liman sahasına indirildi.
Konteynırların içerisinde Filistin’e yardım götüren insanların özel eşyalarının bulunduğu tahmin ediliyor. Emniyet ve olay yeri inceleme ekipleri konteynır çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

GAZETECİLERİN EŞYALARI DA ÇIKTI
Mavi Marmara Gemisi’nden sonra Defne-Y Gemisi’ndeki konteynırler boşaltılıyor. İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan ve İskenderun Emniyet Müdürü Yusuf Cinel ile birlikte Ankara’dan gelen uzman ekipler, konteynırlardan çıkan eşyaları detaylı bir şekilde incelediler. İlk açılan konteynırdan basın mensuplarının kullandığı eşyalar ile İHH yetkililerinin eşyaları ve elektronik eşyalar bulundu. Savcılık ve emniyet yetkilileri eşyaların olduğu bölümü güvenlik şeridine aldılar. Diğer konteynırlarda boşaltma işlemleri devam ediyor.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 4 =