AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, 12 Eylül’de yapılacak olan referandum öncesi Belen ve çevre köylerindeki gezilerini aralıksız sürdürüyor. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, AK Parti Belen İlçe Başkanı Nihat Dağlı, Kadın Kolları Başkanı Müyesser Yıldız ve parti yönetim kurulu üyeleri Belen esnafını ve pazarını gezerek, vatandaşlarla bire bir görüştü ve sorunları dinledi.Milletvekili Karasayar ‘evet’ için dur durak bilmiyor Belen esnafı tarafından ilgiyle karşılanan Milletvekili Karasayar, 12 Eylül tarihinde yapılacak olan referandumda halkın ‘evet’ diyeceğini umduklarını, halka sivil anayasanın önemini anlatmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını kaydetti.
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ve beraberindekiler gün içerisinde Belen Kaymakamı Mehmet Öz’ü makamında ziyaret ederek, ilçenin sorunları hakkında Kaymakam Öz’den bilgiler aldılar. Milletvekili Karasayar ardından Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar’ı ziyaret etti. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar ise, Belen’de sağlık ocağına aile hekimi gelmesi yönünde vekil Karasayar’dan talepte bulundu.

KÖMÜRÇUKURU KÖYÜ HİZMETLERDEN MEMNUN
12 Eylül’de yapılacak olan referandum öncesi halkın sivil anayasaya evet demesi için çalışmalarını sürdüren AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Kömürçukuru Köyü’ne giderek, halka referandumun önemini anlattı. Kömürçukuru Köy meydanında toplanan vatandaşlar adına ilk olarak söz alan köy muhtarı Abdullah Önder, köylerine yapılan hizmetler noktasında Milletvekili Orhan Karasayar’a teşekkür ederek, “Köyümüze yol, parke taşı döşemeleri ve okul yapıldı. Okulumuz ayrıca bilgisayar ağı ile donatıldı. Tüm bu hizmetlerin gelmesinde vekilimiz Orhan Karasayar’ın büyük gayretleri olmuştur” dedi. Ardından söz alan AK Parti Belen İlçe Başkanı Nihat Dağlı ise, her zaman halkın içinde olduklarını, köylere de giderek halk ile görüştüklerini söyledi. Son olarak söz alan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ise, Kömürçukuru Köyü’ne her zaman geldiklerini, halkın sorunlarını dinlediklerini ve halk için siyaset yaptıklarını belirterek, referandum öncesi halkı da aydınlatma ve sivil anayasanın önemini anlatmak için her yerde bulunduklarını söyledi.
Milletvekili Karasayar, “Halkın daha iyi yaşam koşullarına erişmesi, ülkede birlik ve beraberliğin sağlanması noktasında bir sivil anayasa hazırlandı. Referandumda halkımızın evet demesi, kendileri ve gelecekleri için bu işin ciddiyeti üzerinde düşünmeleri gerekmektedir. Bu bağlamda bizlerde Meclis’in tatile girmesinin ardından kendi bölgemizde gezerek, halka sivil anayasanın önemini tek tek ve detaylı bir şekilde anlatıyoruz” ifadesini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 16 =