Mustafa Sarıgül’ün liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH) bir süre önce parti kurmaktan vazgeçmiş ve CHP’ye destek olma kararı almıştı.TDH’liler CHP’ye katıldı Dün de Türkiye Değişim Hareketi’nin İskenderun ilçe yönetimine tam kadro, CHP ilçe teşkilatında CHP rozeti takıldı. TDH’nin yönetim kurulu üyelerini kapıda karşılayan CHP İlçe Başkanı Nihat Karpuz, yaptığı konuşmada, “Arkadaşlara tekrar yuvanıza hoş geldiniz diyoruz. Zaten onlar gitmemişlerdi. Gönülleri ve yürekleri buradaydı. Şimdi topyekün çalışmak zorundayız. Referandumda hayır demek ve dedirtmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi. Daha sonra söz alan eski TDH İlçe Başkanı Mustafa Kaleli ise, “Gönülsüz gittiğimiz partiye koşa koşa geri geldik. Sayın başkanında dediği gibi zaten gönlümüz buradaydı. Bundan sonra hep birlikte çalışacağız. Başkanın emrindeyiz. İlk hedefimiz referandum. Daha sonra da genel seçimlere aynı şevkle mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.

REFERANDUMDA HAYIR OYU ÇIKARTMANIN DERDİNDEYİZ
Son olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP İlçe Başkanı Nihat Karpuz, “Benim önceliğim referandum. Bugünlerde sistematik olarak birileri CHP’ye zarar vermek istiyor. İlçe teşkilatı görevden alınmadan değişik isimleri ilçe başkanı yapıyorlar. Yarın da milletvekili isimleri zikredilecek. Yeni yeni isimler çıkartacaklar. Bizler görevimizin başındayız. Belediye başkanı veya milletvekilleriyle sorunumuz yok. Bizim derdimiz referandum. Ben referandumda hayır oyu çıkartamadıktan sonra belediye başkanının kim olduğu da milletvekilinin kim olduğu da umurumda değil. Ülke elden gidiyor. Her yeri kuşatan AKP’ye karşı bir zafer kazanmanın derdindeyiz. Öncelikli derdimiz bu. Kimseyle uğraşacak veya çekişecek değilim. Zaman kaybına tahammülümüzde yok. Referandumda hayır oyu çıkartmanın derdindeyiz. Yönetim kurulumla birlikte gece gündüz kapı kapı dolaşarak bu tehlikeli anayasa paketini anlatacağız” şeklinde görüş ortaya koydu.
Milletvekiline millet varken ihtiyaç duymadığını da ima eden Karpuz, “Millet buradayken, tavan buradayken Milletvekili olmaması pek de önemli değil. Aslolan millettir. Onlarda Milletin vekilidir. Millet buradaysa vekilinin neden burada olmadığını fazla sorgulamaya gerek yok” dedi.
Milletvekiline millet varken ihtiyaç duymadığını da ima eden Karpuz, “Millet buradayken, taban buradayken milletvekili olmaması pek de önemli değil. Aslolan millettir. Onlarda milletin vekilidir. Millet buradaysa vekilinin neden burada olmadığını fazla sorgulamaya gerek yok” ifadesinde bulundu.

1 YORUM

  1. türkiye degişim hareketi ilk önce borçlarını ödesin parti olacaz diyerek bu zamana kadar ödeme yapmadınız…. gerçekten çok ayıpp

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + 10 =