Belediye Başkanı Civelek:
İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek uzun bir aradan sonra basın mensupları ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Belediye yemekhanesinde basın mensuplarıyla buluşan Başkan Yusuf Civelek, belediye çalışmalarında gelinen noktayı özetledi ve bundan sonraki projeler hakkında bilgiler verdi. Civelek, konuşmasına Aslantaş Barajı’ndan gelecek su ile başlarken, katı atık fabrikası ve liman hakkında da bilgiler verdi. “Ne olursa olsun İskenderun’da işsizliğe tek çare limandır” diyen Belediye Başkanı Civelek, “İskenderun Limanı’nın özelleştirilmesi veya kamuda kalmasını yorumlayamam. Ancak ne olursa olsun böylesine bir limana sahip kentte işsizlik olmamalı. Eski işlevine dönmesi için ne gerekiyorsa yapılmalı” dedi. Aslantaş Barajı’ndan gelen içme suyu içinde konuşan Başkan Civelek, “Bu projeyi DSİ taşeron olarak yapıyor. Parasını da biz veriyoruz. 2,5 yıl sonra tahminen bu su çeşmelerden akacak. Demir Çelik’e kadar gelen bu suyu İskenderun’a getirmek için ana boru ihalesi yaptık. Arıtma tesisi için de ihale yapılacak. Ama bu bir süreçtir. 2 veya 2,5 yıl sonra suyu getirmiş oluruz “diye konuştu.
Katı Atık Fabrikası’na çok önem verdiklerini de vurgulayan Başkan Civelek, “Çöp sorununu çözemeyen bir kent, kent değildir. Biz geldiğimizde sahilden bile çöp kokusu geliyordu. Islah ettik ve üstünü kapattık. Böylece en azından sinek ve kokuyu önledik. Kısa süre içinde Katı Atık Fabrikası’nı bitirip uzun yıllar bu sorunu çözüme kavuşturmuş olacağız” ifadesinde bulundu.
Piyasaya olan borçlarını ödediklerini de kaydeden İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, ”Piyasaya belediyenin borcu kalmadı. 20 yıldır tepelere hizmet gitmemişti, ben her gün oradayım. Önem veriyorum. Yollarını tamamladık. Beton şantiyemiz bozuldu. Onu yenileceğiz. Asfalt şantiyemiz de çalışıyor; ancak seneye onu da yenileceğiz ve hem asfalt üretip kendi ihtiyacımızı karşılayacağız, hem de dışarıya asfalt satacağız. İskele inşaatı içinde dosyamız hazır. Onay bekliyor. Bakanlıktan onay alır almaz 150 metre uzunluğunda 15 metre genişliğinde iskeleyi yapacağız. Bu da beni heyecanlandıran projelerden biridir” dedi.

“BASIN BENİ KORKUTTU”
Bazı gazetecilerin “Başkanım, size veya yardımcılarınıza telefonla bile ulaşmakta güçlük çekiyoruz” yorumuna Belediye Başkanı Yusuf Civelek, “Kusura bakmayın ama basın beni korkuttu” yanıtını verdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here