Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz ve 48 ilin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birlikleri başkanlarıyla Dörtyol esnafını ziyaret ettikten sonra İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat’ın girişimleri sonucu TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve beraberindeki heyet İskenderun’da esnaflarla Yelken Kulübü’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi.
Yelken Kulübü’nde Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in onuruna verilen yemeğe İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek 48 ilin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birlikleri başkanları, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdulkadir Teksöz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Gecenin açılış konuşmasını İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat yaptı. Başkan Fırat, “İlk defa bir TESK genel başkanını İskenderun’da görmek bizleri mutlu etti. Genel başkanımıza esnafımızın sorunlarını anlattık ve çözüm yolunda yardımcı olacaklarını belirtti. Tekrardan genel başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Ardından söz alan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz “Biz Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak genel başkanımızla seçime kadar değil mezara kadar birlikteyiz” dedi. Gecede söz alan İskenderun Belediye başkanı Yusuf Civelek ise “Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i kentimizde görmek bizleri mutlu etmiştir. Esnafımız için bu ziyaret inşallah iyi gelişmelere vesile olur” diye konuştu.
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise “Benim için Hatay’ın ve Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nin ayrı bir yeri ve önemi bulunmaktadır. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Ayrıca medeniyetlerin buluşma noktası olan Hatay’da yaşanan terör saldırılarını şiddetle kınıyorum” ifadesinde bulundu.
Yapılan konuşmaların ardından karşılıklı plaket takdimi yapılırken HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, altın işlemeli Hatay’ın anahtarını Genel Başkan Bendevi Palandöken’e takdim etti.
[poll id=”3″]

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here