Rektör Canda:

Türk Tabipler Birliği eski Başkanların Dr. Füsun Sayek adına düzenlenen “Füsun Sayek 4 Sağlık ve Kültür Etkinlikleri” İskenderun –Arsuz’da başladı. Mustafa Kemal Üniversitesinin katkı koyduğu etkinliklere Rektör Prof. Dr. M. Şerefettin Canda’da katıldı.
Dr. Füsun Sayek uzun yıllar Türk Tabipler Birliği Başkanlığı yaptı. Türk hekimlik tarihinde öneli yere sahiptir. Koruyucu aslık hizmetleri alanında, pratisyen hekimliğin geliştirilmesinde, uluslar arası sivil toplum hareketi içinde önemli çalışmalar yapmıştır. 4 yıldır Arsuz’da adına “İskender Sayek Evinde” sağlık ve küttür etkinlikleri düzenleniyor. Etkinliklerde sanatçılar görev alırken hekimler sağlık taraması yapıyor.
Bu yıl düzenlenen Füsun Sayek 4. Sağlık ve Kültür Etkinliklerine Mustafa Kemal Üniversitesi katkı koydu. Etkinlikler ile ilgili görüşlerini açıklayan Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Şerefettin Canda Dr. Füsun Sayek’in önemli bir hekim olduğunu, yaptığı çalışmalar ile Türk Hekimliğine hizmet ettiğini belirterek “Meslektaşım olan Dr. Füsun Sayek adına düzenlenen etkinliklere üniversite olarak katkı koyduk. Dr. Sayek önemli bir hekimdir. Çalışmalarına yakından izliyordum. Aramızdan zamansız ayrılması bizleri üzmüştü. Düzenlenen etkinlik ile kendisine aramızda buluyoruz. Onun düşünceleri, özlemleri etkinlik programında gerçekleşiyor. Üniversite olarak etkinliğe katkımızı sürdüreceğiz. Dr. Füsun Sayek’e merhaba diyorum” dedi.
Rektör Canda etkinlikler kapsamında yapılan değişik çalışmalara katıldı.

[poll id=”3″]

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here