Tutuksuz yargılanacak!

Dörtyol’da gözaltına alınan MHP’li Kılıç serbest bırakıldı Dörtyol’da 4 polis memurunun şehit edilmesi olayında teröristlerin gasp ederek kullandığı iddia edilen aracın sahibi olan MHP’li Belediye Meclis Üyesi Bestami Kılıç, dün akşam gözaltına alındı. Kılıç, basın organlarında “Jandarma İstihbarat elemanı olduğu, bu kişilerle olaydan önce yaylada görüştüğü” yolunda basında çıkan haberler üzerine dün akşam gözaltına alındı. Sabah saatlerde yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilerek Kılıç, Savcılık tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
Adliye çıkışında gazetecilerin “Açıklama yapacak mısınız?” şeklindeki sorusuna “Sizin yüzünüzden bu hale geldim” diye tepki gösteren Bestami Kılıç’ın yakınları da gazetecileri engellemeye çalıştı.
Kılıç’ın avukatı Mehmet Sarpkaya da iki kelimelik bir açıklama yaparak “Serbest bırakılmıştır” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ
26 Temmuz Pazartesi günü Dörtyol’da devriye geçen polis aracına PKK’lı töreristlerce ateş açılmış, 4 polis memuru hayatını kaybetmişti. Olayın ardından teröristler 06 AY 5785 plakalı araçla kaçarak izlerini kaybettirirken, söz konusu aracın MHP’li Belediye Meclis Üyesi Bestami Kılıç’a ait olduğu ortaya çıkmıştı. Kılıç, aracının Amanos Dağları’nda Paşalı Yaylası’na giderken 5 kişilik terörist grubu tarafından gasp edildiğini, 5 saat rehin tutulduğunu, konuyla ilgili olarak olaydan hemen sonra güvenlik güçlerine ihbarda bulunduğunu açıklamıştı. Otomobil daha sonra Çağlalık köyü yakınlarında terk edilmiş şekilde bulunmuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here