Nemle birlikte hissedilen sıcaklık her geçen gün artıyor, herkes serinlemenin çaresini arıyor.
Sıcak hava kavuruyor, nem bunaltıyor. Ülke genelinde olduğu gibi İskenderun’da da mevsimin en sıcak günleri yaşanıyor. Sıcaktan bunalan otel ya da sitelerin plajlarında yüzemeyen vatandaşlar İkem Koleji civarında denize girerek serinlemeye çalışıyor. İkem Koleji civarında denize girerek serinlemeye çalışan vatandaşların, inşaat halindeki binalarda da mangal keyfi yaptıkları görülüyor.
Bunaltıcı hava nedeniyle herkes serinlemenin yolunu arıyor. Plajlar, parklar, sahiller ve mesire alanları sıcaktan kurtulmanın adresi oldu. Tatil yerlerindeki deniz ve havuzlar serinlemek isteyenlerle doldu. Serinlemek isteyenler havuzlara ve nehirlere koştu. Uzmanlar etkisini sürdürecek sıcak hava ve neme karşı uyarıyor.
Son günlerde artan hava sıcaklıkları kentte yaşamı olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığının gölgede 40 dereceyi aştığı kentte sokaklar boşalırken, dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar ise buldukları ağaç gölgesine sığınarak güneşten korunmaya çalışıyor. Deniz ve havuzların çekim merkezi olduğu kentimizde, vatandaş kendini serin sulara bırakmanın yollarını ararken, İkem Koleji civarında denize girenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here