Ana Sayfa Güvenlik Kaldırın artık şu beton çiçeklikleri!

Kaldırın artık şu beton çiçeklikleri!

Kentimiz Ulucami Caddesi ile Şehit Pamir Caddesi arasında sanat sokağı diye tabir edilen yerde ahşap bir binadaki çalılıkların tutuşması sonucu çıkan yangın, kısa sürede söndürüldü. İşin ilginç yönü, Demokrat Parti ilçe binasının da bulunduğu sokağa itfaiye aracının ancak 10 dakika sonra girebilmesi oldu.
Sanat sokağı olarak tabir edilen yerde ahşap bir binada çalılıkların tutuşması sonucu bir anda dumanlar yükselmeye başladı. Çevre sakinlerinin itfaiyeye haber vermesiyle birlikte olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, sokağın girişine konulan beton çiçeklikler dolayısıyla sokağa giremedi. Çevredeki vatandaşların da müdahale etmesiyle Demokrat Parti ilçe binasının da bulunduğu sokağın girişindeki beton çiçeklikler kaldırıldı. Taş çiçekliklerinin kaldırılmasının ardından itfaiye aracı yangın yerine ulaşarak, alevlerin kısa sürede kontrol altına aldı.
İskenderun’un bazı sokak girişlerine konulan beton çiçeklikler, yangın ya da sağlık problemlerinde itfaiye araçlarına ve ambulanslara sıkıntılı dakikalar yaşatıyor. Dünkü yangın ahşap bir binada çıkmıştı. Sokağın girişine konulan beton çiçeklikler yangına müdahaleyi en az 10 dakika geciktirmişti. Ya yanan ahşap bir binadaki çalılıklar değil de, Allah esirgesin, bir işyeri ya da konut olsaydı? Böyle bir durumda yangına itfaiye ekipleri 10 dakika geç müdahale edecek ve çok kötü bir sonuçla karşılaşacaktık.

YORUM YOK

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here