Hatay Valisi Lekesiz:

“Dörtyol halkının zararları karşılanacak”

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, BDP ilçe binası ve iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret ederek, kırgınlıkları tamir etmeye barış ve kardeşliğin devamını sağlamaya çalışacaklarını söyledi. Vali Lekesiz, yaptığı açıklamada, BDP yöneticilerinin Dörtyol’a ziyareti iptal etmesinin doğru bir karar olduğunu belirterek, sergilenen sağduyulu yaklaşım ve anlayıştan dolayı kendilerine teşekkür ettiklerini söyledi.
Yaşanan olayların o günkü toplumsal psikolojiden kaynaklandığını ifade eden Lekesiz, şöyle konuştu:
”İlçede 4 polis memurunun şehit olmasının ardından istenmeyen olaylar yaşandı. Bazı iş yerlerinin camları kırıldı. Yapılanlar yanlış. Bu kişiler hakkında yasal işlemler yapılıyor. Olaylarla ilgili 24 kişi gözaltına alındı. Yarından itibaren, kundaklanan BDP ve iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret ederek kırgınlıkların tamiri için çalışacağız. Önümüzdeki günlerde de tarafların katılımıyla ‘hoşgörü sofrası’ yemeği düzenleyeceğiz. Amacımız barış ve dostluk mesajları vermek ve kardeşlik ortamının devamını sağlamak.”
”Kırılan camlar takılır, önemli olan insanımıza bir şey olmaması” diyen Lekesiz, birlik ve beraberlik duygularının zedelenmemesi, kardeşlik ikliminin bozulmaması için tüm vatandaşların dün olduğundan daha fazla sorumlu davranması, ”fısıltı” gazetelerinin söylemlerine itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti.
Şu an ilçede hayatın normale döndüğünü, huzurun hakim olduğunu belirten Lekesiz, güvenlik güçlerinin her ihtimale karşı Dörtyol’da bekletileceğini kaydetti.
Vali Lekesiz, bölgede terör örgütüne yönelik operasyonların sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here