Gözaltı yok, emniyet arkadaşımızın bilgisine başvurdu

1
99

MHP Hatay İl Başkanı Çirkin:
Gözaltı yok, emniyet arkadaşımızın bilgisine başvurdu
MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, bazı medya organlarında, Dörtyol ilçesinde 4 polisin şehit edildiği terör saldırısıyla ilgili partilerini şaibe altına bırakma amaçlı haberlerin yapıldığını iddia ederek tepki gösterdi. Çirkin, yaptığı yazılı açıklamada, haberde, saldırıda kullanılan aracın, MHP’li belediye meclis üyesine ait olmasının ”şok gelişme” olarak verilmesine dikkati çekti.
Olayın tüm ayrıntılarının verilmeden, sadece otomobilin meclis üyelerine ait olduğundan yola çıkıldığını ifade eden MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, ”Bazı medya organlarında, Dörtyol ilçesinde 4 polisin şehit edildiği, PKK terör örgütü saldırısıyla ilgili partimizi şaibe altına bırakma amaçlı haberler yapıldı. Neredeyse, bu saldırıda MHP’nin de parmağı olabileceği şüphesi yaratmak, partimize ve ülkücülere duyulan kinin herhalde son noktası olsa gerekir. Oysa araç PKK’lı teröristler tarafından gasp yoluyla alınmıştır. Aracın gasbından sonra belediye meclis üyesi arkadaşımız teröristler tarafından rehin alınmıştır. Daha sonra serbest bırakılan arkadaşımız jandarma yetkililerini aramış, olaydan haberdar etmiş ve ifadesini vermeye kendi gitmiştir. Gözaltı yoktur. Emniyet, arkadaşımızın sadece bilgisine başvurmuştur”dedi.
Çirkin, olayın ayrıntılarını vermeden hem arkadaşını hem MHP’yi töhmet altında bırakmaya kimsenin hakkı olmadığını savundu. Dörtyol’da çıkan olayları MHP’nin ve ülkücülerin üzerine yıkmaya çalışan bazı medya kuruluşları bulunduğunu ifade eden Çirkin, ”Oysa MHP, partisiyle, il başkanıyla, yöneticileriyle, Dörtyol ve diğer belediye başkanlarıyla olayların büyümesini engellemek için günlerce cansiparane gayret etmiştir ve bu gayret halen devam etmektedir. Biz bu konuda asıl gerçeği ortaya çıkaracak açıklamaların başta Hatay Valiliği olmak üzere yetkili kurumlar tarafından yapılmasını umuyor ve bekliyoruz”şeklinde görüş bildirdi.

1 YORUM

  1. açıkçası bu dörtyol olayı derinlemesine araştırılmalıdır.çünkü artık burnuma çok pis kokular gelmeye başladı.bakalım altından kimler çıkacak bu olayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen + seventeen =