Dörtyol ilçesinde 4 polis memurunun şehit edilmesinin ardından başlayan gerginliğin son ermesiyle Dörtyol Kaymakamlığı da sosyal yaraları sarmak için harekete geçti.
Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, birkaç gündür süren toplumsal gerginliğin yerini sükûnete bıraktığını, herkesin ekmeğinin peşine düştüğünü belirterek, “Bu sükûnet mücadelesinde emeği geçen başta emniyet ve asayiş kuvvetlerini, belediye başkanlarını, sivil toplum örgütü temsilcilerini, siyasi parti başkanlarını tebrik ediyorum. İlçemizde sağduyu hâkim gelmiştir. Vatandaşlarımızın sükûneti için devlet olarak her türlü gerekliliği karşılamaktayız” dedi. Kaymakam Sandıkçı, açıklamalarının devamında, “İlçenin ileri gelenleriyle birlikte esnaflarımızı ziyaret ettik, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. İşyerleri zarara uğrayan tüm esnaflarımız aynı dilek ve temini içerisindeler. Açıklamalarında birlik ve beraberlik mesajı veriyorlar. Yıllarca biz burada kardeşçe yaşadık, yine yaşamaya devam edeceğiz diyorlar. Bizimde temennimiz zaten bu dur esnafımızın morali yerinde” diye konuştu. Sandıkçı, zarar gören esnafların tespiti ve zararın derecesini öğrenmek üzere esnaf odası, emniyet, mal müdürlüğü ve Özel İdare Müdürlüğü’nden oluşan bir komisyon kurulduğunu, bu komisyonun tek tek işyeri zarar gören esnafları tespit ettiğini ve tutanak altına aldığını belirtti. Sandıkçı, en kısa süre içerisinde değerlendirmelere başlanacağını da söyledi. Dörtyol’da hayatın normal akışına döndüğünü ve her vatandaşın işine gücüne başladığını belirten Kaymakam Hayri Sandıkçı, “İnşallah yine eskisi gibi birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber sosyal hayatımıza devam edeceğiz. Bu ilçenin daha ileri mesafeye götürülmesi için buna ihtiyacı vardır” ifadesinde bulundu. Yaşanan gerginlik nedeniyle kamuoyunu aydınlatmak için ilçemize gelen çok sayıda yazılı ve görsel basın yayın kuruluş temsilcilerinin daha rahat görev yapmaları için kaymakamlık basın bürosundaki teknik imkânlar ile ihtiyaçlarının giderilmesi için kaymakamlık toplantı salonunda oluşturulan ikramlar, basın mensupları tarafından takdirle karşılandı. Canlı yayın araçlarının başında görev yapan birçok basın mensubu, Özel İdare binasında bulunan toplantı salonundaki soğuk ve sıcak ikramlardan gün boyu faydalandı. Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı Belediye Başkanı Fadıl Keskin, belde belediye başkanları ve siyasi parti temsilcileri, ilçe esnafına geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.
Kaymakam Sandıkçı, Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen Selimoğlu, diğer katılımcı heyet ile birlikte eski minibüs garajı içerisinde şoförlerle sohbet etti. Esnaflarda açtıkları işyerlerinde satışlarını yaparak günlük işlerini takip ediyorlar.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here