Okul, sağlık ocağı ve taş ocağı sorunlarını çözdük

0
296

AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Yunus Emre ve Modern Evler mahalle sakinlerine seslendi:

TBMM’nin tatile girmesinin ardından milletvekilleri kendi seçim bölgelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Belde, köy ve mahallelerde çalışmalarını sürdüren AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Yunus Emre ve Modern Evler mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Modern Evler Mahalle Muhtarı Mehmet İmren ve Yunus Emre Mahalle Muhtarı Ahmet Mücahitoğlu’ndan mahallenin sıkıntılarını dinleyen Milletvekili Karasayar, mahalle sakinleriyle de bir süre sohbet etti. Ziyaretler sırasında Milletvekili Karasayar’a AK Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun ve ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.Okul, sağlık ocağı ve taş ocağı sorunlarını çözdük
Muhtarlarla sürekli olarak istişare halinde olduklarına dikkat çeken AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, yakın bir tarihte Yunus Emre ve Modern Evler mahallelerinde gerçekleştirilen hizmetlere mercek tutarak, “Biz halkımızın daha rahat ve huzurlu bir ortamda yaşayabilmesi için sürekli olarak muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Bugün de istek ve talepleri yerinde belirlemek amacıyla halkımızın arasındayız. Yunus Emre ve Modern Evler mahallelerinin okul, lise, sağlık ocağı ve taş ocağı problemleri vardı. Tüm bu sorunları çözdük. Mahallemizde şu an son teknolojiyle donatılacak iki okulumuz oldu. Bunlardan biri öğretmen lisemiz. Öğretmen lisesi ilçelere yapılmıyordu; ama sağ olsun bakanımız bizi kırmadı. Mahallemize bir öğretmen lisesi kazandırdık. Bunun dışında TOKİ’ye yaptırmış olduğumuz çok güzel bir lise bulunuyor. Orayı da meslek lisesi yaptırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Çok modern bir sağlık ocağı hizmet veriyordu, fakat oraya yurt yapılması gerektiği için muhtarımız hemen yan tarafında bir yer tespit etmiş. Yurdun alt katını sağlık ocağı yapacağız. Taş ocağıyla ilgili problemleri kaymakamımızın da katkılarıyla aştık. Taş ocağı kamyonlarına farklı bir güzergah belirlendi. Bu problemi de çözdük. İskenderun’un genel hizmetleriyle ilgili sorunları her zaman muhtarlarımızla, kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle ve halkımızla paylaşıyoruz. Amacımız insanımıza ve hemşehrilerimize hizmet etmektir” diye konuştu.
Ardından söz alan Yunus Emre Mahalle Muhtarı Ahmet Mücahitoğlu da, mahallenin elektrik trafosu sorunu olduğunu söyledi. Milletvekili Karasayar da, TEDAŞ’ın elektrik kablolarını yer altına alma çalışmalarının bulunduğunu ve en kısa zamanda elektrik ile ilgili hiçbir problemin kalmayacağına dikkat çekti. Modern Evler Mahalle Muhtarı Mehmet İmren de, AK Parti Milletvekili Orhan Karasayar’a mahalleye ve İskenderun’a kazandırdığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + ten =