Gün dağılma günü değil, birlik ve beraberlik günüdür

0
165

TDH İskenderun İlçe Temsilcisi Mustafa Kaleli ve örgüt üyeleri, CHP’yi destekleme kararı aldılar. Ülkenin çok kritik bir süreçten geçtiğini belirten Kaleli, bu süreci iki kelimeyle özetledi:
Gün dağılma günü değil, birlik ve beraberlik günüdür

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Hatay il ve ilçe örgütleri önceki gün Kırıkhan’da bir araya gelerek TDH’nin durumunu tartıştılar. Gerçekleşen bu toplantının sonunda ise, CHP’ye destek verilmesi kararı çıktı.
Dün konu ile ilgili bilgi veren TDH İskenderun İlçe Temsilcisi Mustafa Kaleli, 22 Haziran 2010 günü partileşme sürecini durduran Genel Başkanları Mustafa Sarıgül’ün CHP’sine destek verilmesinin işaret edildiğini kaydetti. Kaleli, ülkenin içinde bulunduğu çok kritik ve çözümsüzlüğe doğru giden ülke sorunları karşısında gün dağılma günü değil, birlik ve beraberlik günü olduğunu vurgulayarak, “Oy birliği ile TDH’nin CHP’ye katılma kararı alınmıştır. TDH İskenderun İlçe Örgütü de yine oy birliği ile bu katılıma destek vermiş ve bu süre zarfından itibaren CHP saflarında yerini alacaktır. Bu kararımızı tüm halkımızla paylaşıyor, TDH’ye bu güne kadar destek veren halkımıza saygılarımızı sunuyor, CHP çatısı altında olmaya bekliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three + five =