Adalet Bakanı Sadullah Ergin:

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Ergin, Dörtyol’daki olaylarla ilgili sağduyu çağrısı yaptı. Bakan Ergin sözlerini şöyle sürdürdü:
”Hatay Dörtyol’da güvenlik güçlerimize karşı alçak bir terör saldırısı cereyan etmiştir ve 4 güvenlik görevlimiz şehit olmuştur. Şehit haberleri elbete millet olarak herkesin yüreğini dağlıyor. Biz, şehitlerimizi kalbimize gömdük. Aynı zamanda terörle mücadele noktasında üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Terör örgütünün varmak istediği noktaya gitmeyeceğiz. Terör örgütünün maksadı kardeşi kardeşe düşürmektir. Kardeş kanı akıtmak ve kaotik bir ortam oluşturmaktır. Terör örgütünün amacına hizmet etmeyeceğiz. Vakur bir şekilde ülkemizin birliği, bütünlüğü ve gelişmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
Bakan Ergin, bunların halkı provoke etmeye yönelik saldırılar olduğunu vurgulayarak, saldırılar karşısında bu ülkenin geleceği ve selameti için sağduyulu hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Halkı kışkırtmaya dönük eylemlere vatandaşların itikat etmeyeceği ve etmemesi gerektiği düşüncesinde olduğunu söyleyen Ergin, ”Birlik beraberlik içerisinde bu illetten de inşallah kısa sürede kurtulmayı ümit ediyoruz” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here