Suyu İskenderun’a hükümetimiz getiriyor

1
235

AK Parti Hatay Milletvekili Karasayar, Aslantaş Barajı’ndan kentimize getirilen suyla ilgili olarak İskenderun Belediyesi’nin hiçbir rolünün bulunmadığının altını çizdi ve ekledi:
Suyu İskenderun’a hükümetimiz getiriyor
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği kahvaltılı toplantıda, İskenderun’un hizmet akışı yönünden Türkiye’nin en şanslı ilçelerinden biri olduğuna vurgu yaptı. Hasan Baba Restauraant’ta gerçekleştirilen basın toplantısında AK Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Bestami Kılınç, İlçe Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Özer ve Gençlik Kolları Başkanı Caner Karadaş da hazır bulundu.
Konuşmasına Arsuz yolundaki çalışmalarla başlayan Milletvekili Karasayar, açıklamalarının devamında İskenderun Limanı, TEDAŞ, balıkçı barınağı, yeni emniyet ve adliye sarayı, feyezan kanalı, 12 Eylül referandumu, terör olayları ve kentimize getirilen içme suyuyla ilgili Devlet Su İşleri’nin çalışmalarına da mercek tuttu.
İskenderun’a Devlet Su işleri tarafından getirilen içme suyunda İskenderun Belediyesi’nin hiçbir rolünün bulunmadığının altını çizen Milletvekili Karasayar, “İçme suyu tamamen hükümetimizin gayretleriyle Devlet Su İşleri tarafından İskenderun’a getirilmektedir. İskenderun Belediyesi sadece eskiyen içme suyunun şebekesini yenileyecektir” dedi.
31 Temmuz Cumartesi günü Hatay’a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Antakya’daki mitingine de değinen Milletvekili Karasayar, “Miting programları il merkezli olduğu için Başbakanımız İskenderun’a gelemiyor. İnşallah Başbakanımızı yapımı kısa bir süre tamamlanacak olan bir dizi projenin açılışında İskenderun’a getireceğiz. Miting 31 Temmuz Cumartesi günü saat 11.00’da Antakya’da başlayacak. Tüm halkımız davetlidir. İskenderun’dan otobüslerle sabah saat 09.00’da Antakya’ya hareket edeceğiz” diye konuştu.

“ARSUZ YOLUNDA KEŞİF BEDELİNİ ARTTIRDIK”
Açıklamalarının devamında Arsuz yoluyla ilgili çalışmaların tüm aksaklıklara rağmen kararlılıkla sürdürüldüğüne işaret eden Milletvekili Karasayar, “Yeni gelen müteahhit ile keşif bedelini yüzde 300 arttırdık. Yeni yapılan ihale süreci 8 ay sürdü. Şimdi bu yolun yapımı ile Arsuz’un önü açılacak. Yatırımcılar Arsuz’a 2 tane 5 yıldızlı otel yapmayı planlıyor. Ama bu yıl sonunda Arsuz yolunu tamamlamayı hedefliyoruz. Yol yapılırken kamulaştırmayla ilgili bir takım aksaklıklar yaşanabiliyor. Yolun geçtiği bir arazinin 8-10 mirasçısı çıkabiliyor. 8-10 mirasçıyla kamulaştırma için masaya oturmak belli bir zaman alıyor” dedi.

“500 KİŞİLİK YURT YAPILACAK”
İskenderun’daki üniversite öğrenci sayısının yaptıkları yatırımlar sayesinde 10 bine çıkardıklarını belirten Milletvekili Karasayar, “Öğrenci yurdu önce Meslek Yüksek Okulu’nun arka taraflarında, sonra da Nardüzü’nün oralarda ıssız bir yerde düşünülmüş. Öğrencilerin ulaşım sıkıntısı olmasın diye, biz yurdu kampüsün oraya aldırdık. Bu işle bizzat ilgilendim ve projeyi bitirdik. İhaleye çıkmak üzere bekliyor. 500 kişilik bir yurt olacak” diye konuştu.

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE SON!
Kısa bir süre sonra TEDAŞ’la ilgili bütün şikayetlerin sona ereceğinin altını çizen Karasayar, “TEDAŞ’ın şehir içi şebeke çalışmalarına yönelik yaklaşık 4 trilyon ayrı ödenek çıkarttık. Bu 4 trilyonun dışında bildiğiniz gibi daha önce yapılan elektrik tellerinin yeraltına indirilmesi ile ilgili ihalede itiraz vardı. Çok şükür bitti. İhaleyi alan firma zaten işe başlamıştı. Ödenek sorunu da yok” ifadesinde bulundu.

“KIZILDERE ISLAH EDİLECEK”
Aslantaş Barajı’ndan gelen suyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, “Aslantaş Barajı’ndan İskenderun’a su geliyor. Bununla ilgili olarak belediyenin delikli bir kuruşu bile yok. Bu su İskenderun’a tamamiyle bizim iktidarımızın çalışmaları sonucu gelmektedir. Kimse üzerine mal etmesin. DSİ ile gerekli görüşmeler yapıldı. Arıtma tesisinin projeleri tamam, ihalesi yapılacak. Bu noktada belediyeye büyük iş düşüyor. Belediye mevcut şehir içi su şebekesini değiştirmez ise büyük sorun olur ve getirilen su bir işe yaramayacaktır. Kentimizde ayrıca bir kızıldere sorunumuz var. Kızıldere (Şeytan deresi) için 450 milyar bir ödenek ayrıldı. Kızıldere taşkın ve feyezan kanalının temizliği açısından çok önemli bir yer. İş bittikten sonra hem taşkınlar engellenecek hem de feyezan kanalının temizlenmesi daha kolay olacaktır” dedi.

MEVCUT ANAYASA MUTLAKA DEĞİŞMELİ
12 Eylül’de yapılacak olan referanduma da değinen Milletvekili Karasayar, “Halkımız artık çok bilinçli. 12 Eylül’de ülkenin geleceği için nasıl bir tercihte bulunacağını vatandaşımız çok iyi biliyor. Duyarlı vatandaşlarımız ülkenin ’12 Eylül Anayasası’ ile devam edemeyeceğinin farkında. Biz yeni anayasayı Avrupa insan haklarına uygun bir şekilde düzenliyoruz. Bu ülke 12 Eylül Anayasası ile devam edemez. Muhalefet sadece 2 maddeye ‘hayır’ diyor ve ‘hayır’ kampanyaları düzenliyor. Bu değişiklikte vatandaşı zora sokacak hiç birşey yok. 12 Eylül darbesinden etkilenmiş olan muhalefet partilerinin hala ‘hayır’ da ısrar etmesinin gerekçelerini anlayabilmiş değiliz” şeklinde görüş ortaya koydu.

1 YORUM

  1. Bide haber başlığını dogru atsanız. “Suyu İskenderun’a Hükümetimiz getiriyor” ne demek ya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − 8 =