Polis engelledi!

0
387

Dörtyol’da iki grup arasındaki tehlikeli karşılaşmaya ramak kalmıştı..
BDP heyetinin geleceğini açıklaması nedeniyle geniş güvenlik önlemi alınan Dörtyol’da bir grup vatandaş, terör örgütünü protesto etti. Dörtyol’a giremeyen BDP’liler geri dönmesine rağmen gergin bekleyiş ve protestolar sona ermedi.Polis engelledi!
Güvenlik ekiplerinin uyarılarına rağmen, İnönü Caddesi ve Alparslan Türkeş Parkı ile çevresinde toplanan vatandaşlar, terör örgütü aleyhinde slogan attı.
“Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez”, “Kahrolsun PKK” sloganları atan gruptakiler, zaman zaman İstiklal Marşı okudular ve şehitler için dua ettiler.
Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Hükümet Konağı’nda Hatay Valisi Celalettin Lekesiz başkanlığında yapılan toplantının ardından vatandaşlarla görüşerek, sakin ve sağduyulu olmaya çağırdı. Keskin, “Valiliğin BDP heyetinin ilçeye alınmama kararı var. Güvenlik kuvvetleri her türlü tedbiri almıştır. Görevlerini yapıyorlar, onlara yardımcı olalım” dedi.Polis engelledi!
Emniyet Müdürü Mustafa Yavuzyolcu da herkesi sükunete çağırarak, “Bize inanın bize güvenin. Lütfen dağılın” diyerek vatandaşı sakinleştirmeye çalıştı.
Keskin ve Yavuzyolcu’nun konuşmalarının ardından sloganlar atan guruptakiler alandan ayrıldılar, ancak park ve çevresinde toplananların bekleyişi sürüyor.
Diğer yandan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve bazı milletvekillerinin de bulunduğu heyetin yer aldığı araç konvoyu ise ilçeye giriş yapmadan Adana-İskenderun otoyolunun Erzin bölümünden geri döndü.
Dörtyol’da, Diyarbakır ve diğer illerden gelen BDP’lilerin geri dönüşlerine karşılık, gerginlik bitmezken Alpaslan Türkeş Parkı’nda öğlen saatlerinde toplanmış olan 500 kişilik grup, dönüş kararının duyulmasının ardından Fethibey Caddesi’nde yürüyüşe geçti. Polis engelledi!Türk bayrakları taşıyan, ellerinde taşlar ve sopalar bulunan grup, Yeşilbağ Mahallesi Mezbahane mevkiine doğru giderken, burada bulunan karşıt grup da, karşı yürüyüşe geçti. Her iki grubun karşılaşması polislerin girişimleriyle engellendi.
BDP’nin Hatay il yöneticileri de, grupların karşılaşmalarını engellemek için büyük çaba gösterdi. Grup, ikna çabalarının ardından dağılır gibi oldu. Ancak, gruptan bazı kişilerin söylemleri nedeniyle bir anda farklı sokaktan yürümeye kalkışıldı. Ancak, polis barikatını aşamayan grup, ara sokakta beklemeye başladı. Böylece, her iki grubun karşılaşması ve çıkması muhtemel olaylar engellendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 5 =