Köse Ailesi’nin dramı yürek burkuyor

1
231

İskenderun’da oturan Köse Ailesi, maddi imkansızlıktan dolayı yokluk içinde yaşam mücadelesi veriyor. Muradiye Mahallesi 220 sokak No: 1’de ikamet eden ailenin reisi olan Nurettin Köse’nin 2 yıl önce inşaattan düşerek kolunu kırması ve o süre zarfından sonra gelen zorluklar, aileyi adeta perişan etti. Köse Ailesi’nin dramı yürek burkuyor
7 çocuğu olan Nurettin Köse, inşaattan düştükten sonra da hayatla mücadelesini bırakmayıp ailesini geçindirmek için tüm zorluklara göğüs gerdi. Kimseye muhtaç olmamak için tatlıcılık yapmaya başladı. Ancak, zabıtaların izin vermediği Köse’ye için şimdi tüm kapılar kapanmış durumda.
İşsizliğin pençesinde boğuşan Nurettin Köse, İskenderunlu hayırseverlerden yardım bekliyor. Tek düşüncesinin çocukları olduğunu ileri süren Nurettin Köse, ilerlemiş yaşına rağmen yine de kedine göre iş bulmak için gece gündüz demeden arayış içinde ancak, hiç kimse iş için Köse’ye vize vermiyor.
7 çocuk babası Nurettin Köse işsizlikle boğuşurken, kentte yaşanan sel felaketinden dolayı da evi adeta harabe olmuş durumda. Hiçbir eşyası bulunmayan ailenin evinde bırakın eşyayı, elektrik, su, telefon bile bulunmuyor. Yokluklar içinde hayata tutunmaya çalışan ailenin şimdi tek beklentisi hayırseverlerin ve devletin uzatacağı sıcak bir el. 37 yaşındaki anne Hülya Köse ise, tek düşüncelerinin çocukları olduğunu ifade ederken, artık dayanacak gücünün kalmadığını ileri sürdü.

1 YORUM

  1. abe arkadasim iyi guzel allah yardim etsinde o 7 cocugu yaparken milyardermiydin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 − eight =