AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, Anayasa değişikliklerine CHP, MHP, BDP üst yönetimindeki idarecilerin bile kendi vicdanlarıyla baş başa kaldıklarında ‘Bu Anayasa değişikliğine nasıl hayır diyoruz’ düşünceleriyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi ve ekledi:

12 Eylül’de halka sunulacak olan Anayasa değişikliğiyle ilgili maddeler hakkında önemli bilgiler veren AK Parti İskenderun ilçe Başkanı Musa Kurşun referandum da aklıselim davranan herkesin ‘evet’ oyu kullanacağını açıkladı.
Yapılacak olan referandum da Anayasa paketinin içeriğine değinen İlçe Başkanı Kurşun, aziz Türk Milletinin 12 Eylül’de evet diyeceğini söyledi. Neden evet denileceğini tek tek ayrıntılarıyla anlatan Başkan Kurşun açıklamalarının devamında; “Çünkü YAŞ ve yargı kararlarının yolunun açılması için evet diyecekler. Memurların kınama ve disiplin cezası için yargı yolunun açılması için evet diyecekler. Çocuklara, yaşlılara, gazilere, kanunlar karşında eşitlik değil onlara öncelik tanınması için evet diyecekler.
Tüm kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı için evet diyecekler. Ülkemizde zenginin güçlünün üstünlüğü değil, hukukun üstünlüğü için evet diyecekler” ifadelerini kullandı. Türkiye ekonomisi ve güçlü lider Türkiye için aynı zamanda tam demokrasi için bu halkın sandık başına gideceğini vurgulayan AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, Anayasa değişikliklerine CHP, MHP, BDP üst yönetimindeki idarecilerin bile kendi vicdanlarıyla baş başa kaldıklarında ‘Bu Anayasa değişikliğine nasıl hayır diyoruz’ düşünceleriyle karşı karşıya kaldıklarının altını çizerek, “Bakın bugün 12 Eylül darbe Anayasasının geçici 15. maddesini kaldırılarak o gün verilen kararlardan sorumlu olmayanların 12 Eylül’de milletin vicdanın mahkûm olmasını istiyoruz. bu ne demek oluyor biliyor musunuz? 1977’de tutuklanan ve 1980’de idam edilen Nejdet Adalı’ya o zamanın hakimi bu idamın doğru olmadığı kararına şerh düşmesine rağmen idam edilmiştir. Mustafa Pehlivanoğlu’nun da hemen 3 saat sonra idam edilmesi bir sağdan bir soldan insanları idam eden zihniyeti Türkiye’deki gerginliği bitirmeyi düşünen o zamanki küçük zihniyetleri ve daha 17 yaşındaki bıyıkları yeni terlemiş ülke sevdalı gençleri idam etmişlerdir. O zamanki zihniyetin 12 Eylül’de yapılacak olan referandum da bunu yapan insanların vicdanlarında mahkûm olacaklarını göreceğiz” şeklinde konuştu.
Demokrasideki olmazsa olmazlardan birinin de halkın düşüncesinin sandığa yansıması olduğunu söyleyen Başkan Kurşun, “Hep demiyor muyuz ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ O zaman bırakın bu milleti sandığa gitsin, kararını orada versin. Sandığa giden insanların da hür iradeleriyle evet oyu kullanacağına inanıyoruz. Bu ülkede bir müdürün memuruna kınama cezası ve uyarı cezası vermesi durumunda memurun müdür ve müdür yardımcısı olması söz konusu bile olamıyor. Bizde iki dudak arasında kimseyi bırakmak istemiyoruz. Herkes hakkını hukuk yoluyla arasın istiyoruz. Eğer suçlular varsa hep birlikte bu insanları toplumdan atalım, ama suçsuz ise onlara yardımcı olalım. Zaten birçok konuda ki maddeler bizim örf ve adetlerimize uygundur. Eğer bu maddeye hayır dersek öbür dünyada ‘biz buna nasıl hayır verdik’ diye vicdan muhasebesi yapmak durumunda kalacaklardır” dedi.

1 YORUM

  1. aklı selim herkes ne diyeceğni çok iyi biliyor. akpartinin kendi çıkarları için yaptığı herşeye “hayır”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here