Zerre geri adım atmadı!

Denizciler Bekbele (Hatay) Kolektör Hattı ve Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi İhalesi 10 Ağustos 2010 Salı günü saat 10.00’da Denizciler belediyesi’nde yapılacak..

Denizciler
halkına müjde!

Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, kararlı ve azimli duruşunu bozmadan, inanarak, bizzat takibini yaptığı Atıksu Arıtma Tesisi’ni ihale aşamasına getirdi.
Suyla ilgili zorlu bir sınav veren Belediye Başkanı Esabil Soydan, Denizciler’e ‘temiz bir gelecek’ adına verdiği girişimlerin mutlu sonla bitmesinin sevincini yaşıyor..
Edinilen bilgilere göre, Denizciler Bekbele (Hatay) Kolektör Hattı ve Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi İhalesi kapsamında, Bekbele Belediyesi sınırları dahilinde D-817 karayolu batısında, Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlası’nın kullanması için Milli Savunma Bakanlığı’na tahsis edilen ve daha sonra Denizciler/Bekbele belediyelerinin girişimleri sonucu (belediyeleri adına) tahsis edilen Akçay muhacirin köyü tapu kütüğünde kain mülkiyeti maliye hazinesine ait 13.607,58 metrekare yüzölçümlü 277 nolu parsel üzerine yapılacak.

YÜZDE 75’İ HİBE
Yapılacak Kolektör Hattı ve Atıksu Arıtma Tesisi projesi 2009 yılında İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından hazırlatıldı. Proje bedelinin yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i denizciler ve Bekbele belediyeleri tarafından karşılandı. Denizciler Belediyesi’ne düşen yüzde 25’lik kısım, Çevre ve Orman Bakanlığı bünyesindeki fondan yardım alınarak karşılandı.

AÇILIŞ AĞUSTOS’TA
Denizciler Bekbele (Hatay) Kolektör Hattı ve Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi İhalesi 10 Ağustos 2010 Salı günü saat 10.00’da Denizciler belediyesi’nde yapılacak.. Denizciler Bekbele (Hatay) Kolektör Hattı ve Atıksu Arıtma Tesisi Biyolojik Arıtma olacak, Denizciler ve Bekbele belediyelerinin nüfusunun toplamda (2036 yılı baz alınarak) 123 bin kişi olacağı hesap edilerek bir tesis olacak..
Tesisin yapılması için gerekli maddi kaynağın, Çevre ve Orman Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından finanse edileceği öğrenildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here