AK Parti İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Caner Karadaş, 12 Eylül Referandumunda gençler olarak tarihi bir karara evet diyeceklerini söyledi.
AK Parti İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Caner Karadaş, parti binasında Gençlik kolları üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmasında, “Biz AK Parti İskenderun Gençlik Kolları olarak yönetime geldiğimiz günden itibaren yapmış olduğumuz sosyal etkinliklerle bir sivil toplum kuruluşu çizgisinde yolumuza devam ediyoruz” dedi.
7 Temmuz 2010 tarihinde Anayasa Mahkemesi’nin vermiş olduğu kararın Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Karadaş, “Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin mevcut sisteminde toplumun mutabakatını sağlayan bir anayasası vardır. Buna istinaden biz gençler olarak, geleceğimizde daha fazla demokrasi, daha fazla eşit hak ve özgürlükler için şimdi tarihi bir karar vermek üzere tüm siyasi düşüncelerin üzerinde olan bu anayasa değişikliğine EVET demek ve 12 Eylül Anayasası’ndan kısmen kurtulmak için sandık başına gidiyoruz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here