ADADA SAĞLIK KOMPLEKSİ TAMAM!

KKTC’nin en büyük özel üniversitesi konumundaki Yakın Doğu Üniversitesi ’nin sağlık kompleksi’nin en büyük parçası olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 36. yıldönümünde, Barış ve Özgürlük Bayramı’nda açılışını yapıyor.
Üniversitenin Hatay temsilcisi Sefer Kaplan daha önce Eczacılık, Diş Hekimliği, Beslenme ve Diyetetik bölümleriyle başlanan sağlık kompleksi çalışmalarının bu bölümlerin klinikleriyle devam ettiğinin, ancak zincirin en önemli halkası olan hastanenin açılışından sonra kompleksin alanının çok büyüdüğünün altını çizdi.

BÖLGENİN EN BÜYÜK ÖZEL HASTANESİ
55.000 metre karelik kapalı alan, 8 ameliyathane, 22’si VIP 250 yatak ve 81 doktor odasına sahip bölgenin en büyük hastanesi konumundaki merkezde tüm bölümler bulunacak. Hastanede nükleer tıp merkezi, yeni doğan yoğun bakım servisi, tüp bebek servisi yanında Kıbrıs ve bölge genelinde başlıca ölüm nedenleri olan kalp-damar ve kanser hastalıklarına daha fazla ağırlık verilecek. Yakın Doğu Üniversitesi’nde Eczacılık, Diş Hekimliği ve Tıp Fakültesinde olduğu gibi hastanede de Hacettepe Üniversitesi’yle iş birliği yapılıyor.

AMBULANS UÇAK
Hastanedeki medikal cihazların alımında teknolojide gelinen son noktanın tercih edildiğini buna ek olarak da hasta ve doktor sevkini sağlayacak 9 kişilik bir ambulans uçağının da hastane hizmetleri içerisinde olduğu belirtildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here