İskenderun’un bazı cadde ve sokak asfaltlarının yamalı görüntüsü vatandaşın tepkisine neden oluyor. Özellikle üst geçitten sağa dönüş yaptığınızda İskenderun Devlet Hastanesi A Blok üzerindeki caddenin yamalı olması, ambulansla hastanenin acil servisine yetiştirilmeye çalışılan hastalar için tehlike arz ediyor.
Kentimizin bazı cadde ve sokakları çukur ve yamalı asfalttan geçilmiyor. Çağdaş şehirlerin cadde ve sokakları araçların yalpalamadan gidebilmesine imkan verir. Ancak İskenderun şimdilik bu görüntüden uzak. Üst geçitten sağa dönüş yaptığınızda eski adıyla SSK Hastanesi’ne giderken, yolun bozukluğu insanların sinir sistemini alt üst ediyor. Üstelik her gün bu yol üzerinden hastanenin acil servisine hasta taşıyan ambulansların hastayı sarsmadan götürmeleri gerekirken, yolun bozukluğu dolayısıyla hastalar ızdırap çekiyor. Özellikle hasta yakınları cadde üzerindeki yamalar dolayısıyla hastalarının bu durumdan olumsuz etkilendiklerini dile getiriyor. Bir hastane yolunun dümdüz ve engebesiz olması gerekir. Üstelik bunun böyle olması gerektiğini en iyi bilen İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek’tir. 8 yıl boyunca başhekimliğini yaptığı SSK İskenderun Devlet Hastanesi yolunu en azından bundan sonraki süreçte asfaltlayarak hastaların araçlarda giderken çektiği sıkıntıya son vermesi vatandaşların talebi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yolda giden ambulanslardaki hastaların yolun bozukluğu dolayısıyla kolundan serum iğnesinin bile çıktığı ileri sürülüyor. Yarın bir gün tıpkı ulusal kanallarda izlediğimiz gibi yamalı yoldan ötürü ambulansın kapısı açılıp hasta sedyeyle düşerse, bunun hesabını kim verecek? İşin bir de bozuk yollar nedeniyle çukurlara düştükten sonra çıkıp ilerlemeye çalışan araçların bozulması ve bundan dolayı kaybolup giden milyonlarca liralık milli servet boyutu bulunuyor.

1 YORUM

  1. kendiside zamanında bu hastanede görev yapmış olan beledşye başkanının artık bu yolu gerçekten görmesi gerekiyor..bu semtte yaşayan insanların zaten belediyeden beklentisi sıfır düzeye inmiş…sadece hastaneye götürelen acil hastalar için bile yapılmış olması gerekiyor..deyim yerindeyse adeta köstebek yuvasına dönmüş yol..

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here