Kocadölü’nün hedefi ‘Guinnes Dünya Rekoru’

0
229

İskenderun Dumlupınarspor Bayan Futbol Kulübü Başkanı Halil İbrahim Kocadölü, bayan futbol takımına gelir sağlamak ve kamp imkanlarını karşılamak üzere tahsis ettiği KIR-LAND kafeterya plaj tesislerinde basın mensuplarına kahvaltı verdi.Kocadölü’nün hedefi ‘Guinnes Dünya Rekoru’
Bütün dünya güvercinlerinin bir arada barış içinde uçabilecekleri bir yer tahsis edilerek İskenderun ile ilgili dünya gündemi oluşturmayı hedefleyen Kocadölü, sahilde Atatürk Anıt Alanı civarında tahsis edilecek bir yer olursa oraya dünya güvercinlerinden en az 1000 adet besleyerek turizmin ve dünya medyasının İskenderun’u barışın sembolu olan güvercinleri ile tanımasını sağlayacak. Bu projeyi İskenderun mahalle muhtarları ve basın mensuplarına tanıtarak onlardan destek bekleyen Kocadölü, bu konuda duyarlı olunmasını istedi.
İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu da, H.İbrahim Kocadölü’ne destek vereceklerini belirterek bu projede İTSO’nun katkılarını esirgemeyeceğini belirtti.
İTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Hatay Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Çağrı Belibağlı, gençlerin her türlü projelerini değerlendirip onlara girişimci olmaları konusunda destek olacaklarını belirtip, muhtarlardan bu konuda yardım isteyerek bu tür projesi olan gençlerle tanışmak istediğini kaydetti.
Kahvaltı sonrasında açıklamada bulunan Dumlupınarspor Bayan Futbol Takımı Başkanı Halil İbrahim Kocadölü, kulüplerinden dört bayan oyuncunun milli takıma seçildiğini belirtti. Amaçlarının gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora kanalize etmek olduğuna vurgu yapan Kocadölü, “İskenderun son yıllarda ABD’nin Irak çıkarması, papaz cinayeti ve verdiğimiz 7 şehit ile dünya gündemine gelmiştir. İskenderun her mezhepten, her dinden ve her ırktan insanın kardeşçe ve barış içinde yaşadığı bir şehirdir. Şehrimizde gerçekleşen üç olayın hiçbirinin yerleşik insanlarla alakası yoktur. Dünya barış günü olan 21 Eylül’de içerisinde İsrailli, Bağdatlı, Şamlı, Pakistanlı, Ürdünlü, Hollandalı, Keşmir, Macar, Halepli, İstanbullu, Adanalı, Konyalı, Urfalı, İzmirli, Mardinli, Bursalı vb. yurdumuzda ve tüm dünyada ünlü güvercinler bir arada, kardeşçe ve barış içinde uçurularak Guinness Dünya Rekoru’nu kırmaya çalışacağız. Amacımız Atatürk’ün ‘’Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’’ sözü doğrultusunda tüm dünya güvercinleri ve Türkiye’deki güvercinlerin kardeşçe barış içerisinde uçurularak İskenderun’un barış ve kardeşlik şehri olduğu doğrultusunda tanıtımına katkıda bulunmaktır. Ayrıca bu etkinlik her yıl 21 Eylül Dünya Barış Günü’nde 10’ar adet güvercin eklenerek bu rekor kırılacaktır. 21 Eylül barış gününde o yıl içerisinde kardeşliğe ve barışa hizmet etmiş siyasetçi, işadamı, yazar, sanatçı, sinema, devlet adamı, gazeteci vb. alanlarda insanlara Altın Güvercin Barış Ödülü (Altın Kelebek Altın Portakal Altın Koza gibi) verilecektir. Verilecek olan Altın Güvercin Ödülü ünlü bilim adamı Darwin‘in de beslediği dünyaca ünlü İskenderun Güvercini heykeli olacaktır. Bu etkinliğin her yıl 21 Eylül’de İskenderun sahilinde yapılması düşünülmektedir. Güvercinler deniz kenarında ahşap kulübelerde beslenecek olup, yıl boyunca turistlere ve ziyaretçilere açık olacaktır. İskenderun’a gelen turistlere bu güvercinlerin beslendiği barış meydanı tanıtılacak, beslenen güvercinler gösterilerek turizm sektörüne katkı sağlanacaktır. İleriki yıllarda bu etkinliğin ‘Altın Güvercin Barış Festivali’ şeklinde olması ümit edilmektedir” ifadesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − two =