DP İlçe Başkanı Çelenk’ten, CHP’ye geçen Gökmeydan Belediye Başkanı Necim Bozkurt’a salvo:

DP İskenderun İlçe Başkanı Coşkun Çelenk, CHP’ye geçen Gökmeydan Belediye Başkanı Necim Bozkurt’un beldesi yerine kendi kişisel siyasi geleceğini düşünen ve belki de CHP’den ‘Hatay milletvekili adayı olurum’ ümidiyle CHP’ye yöneldiğini ve Başkan Bozkurt’un bu tutumunun siyasi ahlak açısından düşündürücü ve üzücü olduğunu belirtti.
Demokrat Parti İskenderun İlçe Başkanı M.Coşkun Çelenk, Gökmeydan Belediye Başkanı Necim Bozkurt’un Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılımını değerlendirdi. DP İlçe Başkanı Çelenk konuyla ilgili olarak “Yerel bir gazetemizde Gökmeydan Belediye Başkanlığını kazanan Sayın Necim Bozkurt’un CHP saflarına katıldığını okudum. Demokrat Parti’den iki dönem belediye başkanlığını kazanan Bozkurt, kendi beldesini ve beldesinin kalkınmasını düşünseydi CHP’ye değil, iktidar partisi AKP’ye geçerdi. Beldesi yerine kendi kişisel siyasi geleceğini düşünen ve belki de CHP’den Hatay milletvekili adayı olurum ümidiyle, CHP’ye yönelen Başkan Bozkurt’un tutumu siyasi ahlak açısından düşündürücü ve üzücüdür. Siyaset, aynı zamanda siyasi etiğin gözetildiği ve önem verildiği bir demokrasi kurumudur, böyle alenen çiğnenen etik kurallarla siyaset yapılmaya çalışılırsa, bu siyaset ayıplı siyaset olur” dedi.
DP İskenderun İlçe Başkanı Çelenk, sözlerinin devamında ise, “İki dönem DP’den belediye başkanı seçilen Necim Bozkurt, parti değiştirme aşamasında siyaseten çok şey borçlu olduğu partisi DP’yi göz ardı etmesi biz partilileri üzmüştür. Kanaatimize göre yukarıda izah ettiğimiz üzere Başkan Bozkurt siyasi ikbal uğruna beldesinin menfaatlerini geri plana atmış ve CHP’den belki Hatay milletvekili adayı olurum, sonra da seçilirim hayaliyle apar topar kendini CHP’ye atmıştır. Siyasi geleceğini belde menfaatinden önde gören bu zihniyetin takdirini belde halkının sağduyusuna bırakıyoruz” şeklinde görüş ortaya koydu.

2 Yorumlar

  1. hayırlı ugurlu olsun sayın necım bozkurt. senı chp de gormek buyuk bır mutluluk. gokmeydan beldesi sen ve senin ekibinle cok önemli ilklere imza atacagına inanıyorum.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here