İskenderun nereye gidiyor bilen yok. Kentimizde son günlerde o kadar çok olumsuzluklar yaşanıyor ki, akıl sır erdirmek mümkün olmuyor. İskenderun Ulu Cami Caddesi üzerinde bulunan ve vatandaşlar tarafından da otopark olarak kullanılan eski Bit Pazarı şu anda fırsatçılar tarafından işgal edilmiş durumda.
Eski Bit Pazarı yıkıldığı günden bugüne kadar ki süreçte ücretsiz olarak araç sürücülerine açık halde bulunuyordu. Dün otopark içerisinde kolunda ‘görevli’ yazısının bulunduğu bir şahsın otopark ücreti topladığını gören vatandaşlar, şaşkınlık içerisinde neler olup bittiğini anlamaya çalıştılar. Vücudunun birçok yerinde jilet izleri de bulunan bu şahıs araçlardan otopark ücreti talep ediyordu. Durum emniyet ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen polisler oto parkı gezerek, görevli diye kendini tanıtan kişinin görevli olmadığını öğrenmelerine rağmen hiçbir şey yapmadan olay mahallinden uzaklaştılar. Kim tarafından görevlendirildiği bilinmeyen kişi ise haber ekibimize ise ilginç açıklamalar yaparak, “Herkes pastanın büyüğünü götürüyor. Ben de evde kedi değil çocuk besliyorum. Burada gayri resmi götüreceğim” şeklinde görüş ortaya koyması, “bu memleket bu kadar sahipsiz mi?” sorusunu akıllara getiriyor.
Çevredeki vatandaşların da korku dolu gözlerle olup biteni izlemesi İskenderun’un sahipsizliğini bir kez daha ortaya koydu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here